Zwiększ wartość mieszkania i sprzedaj je drożej

Zwiększ wartość mieszkania i sprzedaj je drożej

Sprzedaż mieszkania

Decydując się na sprzedaż mieszkania musisz spojrzeć na nie oczami potencjalnych klientów. Wyobraź sobie, że to ty chcesz kupić nieruchomość. Jakie mieszkanie być wybrał? Zadbane i czyste czy takie, w którym panuje bałagan i wydaje się wręcz ponure? Oczywiste jest, że im bardziej atrakcyjne mieszkanie, tym większe ma ono szansę na szybkie znalezienie nowego właściciela. Dlatego też, aby wyróżnić swoją ofertę na tle wielu innych musisz zadbać o dobre pierwsze wrażenie. Potencjalny klient już od wejścia musi poczuć się wyjątkowo w oferowanym przez ciebie mieszkaniu.

Podczas sprzedaży mieszkania znaczenie ma zarówno cena, funkcjonalność jak i estetyczne, zadbane wnętrze. Musisz zatem uatrakcyjnić mieszkanie pod kątem każdej z tych kategorii.

Co zrobić aby zwiększyć wartość mieszkania

Skup się na naprawie drobnych, ale widocznych usterek i przeprowadź gruntowne porządki. Urwana rączka szafy, brudny dywan czy poplątane kable od sprzętów domowych z pewnością nie dodadzą uroku wnętrzom, a wręcz odciągną uwagę od walorów mieszkania. Takie nieestetyczne szczegóły potrafią bardzo negatywnie wpłynąć na ostateczną ocenę nieruchomości przez oglądających. Usuwając drobne niedoskonałości nie stracisz wiele czasu, a w zamian mieszkanie zyskuje w oczach klientów.

Ważne jest, aby mieszkanie wydawało się przestrzenne. Usuń niepotrzebne rzeczy lub zmień dotychczasowe ustawienie mebli, by mieszkanie wyglądało na większe i jaśniejsze. Warto trzymać się zasad minimalizmu, bo często mniej znaczy lepiej. Usuń z mieszkania również wszystkie osobiste rzeczy, aby każdy potencjalny klient miał wrażenie, że wchodzi do siebie. Dzięki temu poczuje się pewniej i będzie miał większą możliwość wyobrażenia sobie siebie i rodziny w nowym mieszkaniu.

Osobiste dodatki zastąp neutralnymi, które nadadzą pomieszczeniom ciepła i charakteru. Rola dodatków we wnętrzach jest niezwykle istotna – odpowiednio dobrane lampy, lustro, ramka na zdjęcia, grafika zawieszona na ścianie lub efektowna ceramika są przysłowiową kropka nad „i” udanej aranżacji. Jeżeli pomieszczenia tego wymagają, koniecznie pomaluj ściany. Możesz nie tylko zmienić ich kolor, ale też wprowadzić nowe faktury. Odświeżysz w ten sposób mieszkanie oraz nadasz mu nowy, świeży wygląd – kieruj się trendami.

Zwiększ wartość mieszkania i sprzedaj je drożej

Większość prac związanych z odświeżeniem mieszkania możesz wykonać samodzielnie, co niewątpliwie jest sporym plusem – oszczędzisz na wynajęciu fachowców. Niewielkie zmiany w mieszkaniu mogą przynieść wiele korzyści i zwiększą szansę na sprzedaż. Wystarczy odrobina chęci i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *