Kontenery na śmieci – jakiego rodzaju odpady można wyrzucić?

Kontenery na śmieci – jakiego rodzaju odpady można wyrzucić?

Jeśli zalegają Ci w domu, piwnicy lub na podwórku jakieś śmieci, których jest za dużo lub których z innego względu nie da się pozbyć w tradycyjny sposób, kontenery na śmieci to rozwiązanie dla Ciebie. Bardzo wiele osób decyduje się na ich wynajem, ponieważ pozwalają one szybko i sprawnie zutylizować nawet bardzo duże ilości odpadów.

Można się zastanawiać: jakiego rodzaju odpady nadają się do utylizacji w ten sposób? Czy typ odpadów wpływa na cenę wynajmu kontenera? Na te dwa kluczowe pytania postaramy się szczegółowo odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy!

Jakiego rodzaju odpady można wyrzucić do kontenerów na śmieci?

Nie trzeba się na ogół obawiać, że zgromadzone odpady nie będą odpowiednie do wyrzucenia do wynajętego kontenera. Specjalne kontenery na śmieci w Warszawie umożliwiają pozbycie się bardzo różnorodnych odpadów. Można wśród nich wyróżnić między innymi odpady budowlane (gruz, materiały izolacyjne, papę i inne), stare meble, nieczystości, odpady zielone (liście, drzewa, ziemię) i nie tylko.

Jeśli naszych odpadów nie ma na tej liście, warto skonsultować się z firmą wynajmującą kontenery w tym zakresie. Są spore szanse, że uda nam się dojść do porozumienia i bez większego problemu wynająć właściwy kontener.

Różne kontenery nadają się do różnych odpadów (choćby z racji na maksymalną wagę, jaką są w stanie wytrzymać), dlatego przy zamawianiu kontenera zostaniemy zazwyczaj poproszeni o wskazanie rodzaju śmieci, które chcemy do niego wyrzucić.

Warto wspomnieć, że na przykład w przypadku gruzu, czyli jednego z najczęściej spotykanych odpadów budowlanych, możliwy jest na ogół wywóz czystego gruzu, ale też gruzu zmieszanego z innymi odpadami budowlanymi (w takim przypadku na dalszym etapie utylizacji czysty gruz jest oddzielany od innych materiałów). Każdy więc powinien być w stanie znaleźć taką opcję, która będzie odpowiednia w jego przypadku.

Koszt wynajmu kontenera a typy odpadów

Rodzaj odpadów, które zostaną wrzucone do kontenera, może wpłynąć na ostateczny koszt jego wynajmu. Jednak nie tylko on: ma znaczenie także między innymi rozmiar kontenera, adres, pod który ma on być dostarczony oraz okres, na jaki planujemy go wynająć. Ostatecznie więc koszt takiej inwestycji jest zależny od bardzo wielu czynników.

Z tego względu trudno wskazać szczegółowy cennik wynajmu dla każdej osoby. Może być trudno samodzielnie oszacować, ile będzie nas kosztował wynajem. Jeśli więc chcemy poznać dokładną opłatę za usługę, która nas interesuje, warto po prostu poprosić o wycenę firmę, która zajmuje się wynajmem kontenerów.

1 Comment

  1. Przed remontem nie miałem pojęcia, ile powstanie śmieci. Gromada rosła i dlatego skontaktowałem się z firmą, która wywozi odpady, aby doradzili mi, jakiej wielkości i rodzaju kontener wybrać. Nie było problemów z dogadaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *