Jak dbać o meble ogrodowe, aby służyły nam jak najdłużej?

Jak dbać o meble ogrodowe, aby służyły nam jak najdłużej?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a co za tym idzie sezon na grille i używanie mebli ogrodowych. Długie wieczory spędzone na wygodnym leżaku lub ulubionym krześle ogrodowym mogą być bardzo relaksujące. Zanim jednak zaczniesz korzystać ze swoich sezonowych mebli, powinieneś o nie odpowiednio zadbać. Zobacz jak dbać o meble ogrodowe https://budownictwo-polskie.pl/, tak aby służyły Ci, jak najdłużej i prezentowały się pięknie przez długie lata.

Drewniane meble ogrodowe

Meble tego typu mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Mogą to być doskonale znane nam drzewa takie jak dąb czy buk lub bardziej egzotyczne np. z eukaliptusa. Jeśli decydujesz się na meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów, to powinieneś je zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Meble kupione w sklepie zazwyczaj są już polakierowane i zaimpregnowane. Jeśli chcesz stworzyć je samodzielnie, to musisz zadbać o to samodzielnie. Impregnacja drewna zabezpiecza je przed wchłanianiem wilgoci oraz uszkodzeniami. Takie meble możesz także polakierować, by jeszcze bardziej przedłużyć ich żywotność. Meble ogrodowe, które są zabezpieczone w taki sposób, możesz przezimować w garażu lub w innym pomieszczeniu, w którym temperatura nie spada poniżej zera stopni. Zanim to zrobisz, wystarczy, że przetrzesz meble mokrą ściereczką i dokładnie je wysuszysz. Gdy nadejdzie wiosna i będziesz chciał z nich korzystać, wystarczy, że zeszlifujesz wierzchnią warstwę i pomalujesz na nowo.

Jak dbać o meble ogrodowe z wikliny i rattanu?

Meble wykonane z tych materiałów nie są skomplikowane w pielęgnacji. Wystarczy, że przetrzesz je zwykłą ścierką z płynem do naczyń. Musisz jednak pamiętać, że meble tego typu nie są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Deszcz lub nadmierne słońce mogą negatywnie wpłynąć na wygląd mebli i już po pierwszym sezonie nie będą wyglądały najlepiej. Jeśli nie chcesz, aby się tak stało, to staraj się je przechowywać pod zadaszeniem z daleka od ostrych promieni słonecznych i wilgoci.

Plastikowe meble ogrodowe

Tego typu meble są najmniej wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Pamiętaj jednak, że meble wykonane ze sztucznych materiałów nie są ekologiczne i często bardzo szybko się psują. Jeśli plastik, z którego zostały wykonane krzesła, jest cienki, to bardzo łatwo o to, aby się połamały.

Plastikowe meble możesz myć specjalnymi preparatami do pielęgnacji tworzyw sztucznych lub wodą i mydłem. Meble ogrodowe wykonane z plastiku są zdecydowanie najbardziej przystępne cenowo, jednak należy się zastanowić czy niska cena idzie w parze z wysoką jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *