Co zrobić z niepotrzebnymi meblami po remoncie?

Co zrobić z niepotrzebnymi meblami po remoncie?

Bardzo często decydując się na remont mieszkania, postanawiamy także wymienić wszystkie meble. Niestety pozbycie się tych starych często nie jest aż takie łatwe i bezproblemowe. Wersalki, szafy i inne większe meble zaliczają się do odpadów wielkogabarytowych, których nie można tak po prostu położyć obok osiedlowego kontenera na śmieci. Co w takim razie zrobić z niepotrzebnymi meblami po remoncie? Podpowiadamy.

Pozbycie się mebli na własną rękę – czy to dobry pomysł?

Jednym z najtańszych sposobów wydawać się może utylizacja mebli na własną rękę.

Niestety nie zawsze jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, a niektóre sposoby „utylizacji” niepotrzebnych wielkogabarytowych przedmiotów są po prostu niedozwolone. Niektóre osoby zostawiają stare meble pod osiedlowym kontenerem na śmieci. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że śmieciarka po prostu nie zabierze niepotrzebnego mebla i będzie on tam stał tygodniami.

Jednym z najgorszych pomysłów na pobycie się zbędnego wyposażenia mieszkania jest wywiezienie go do lasu i pozostawienie tam. Jest to nie tylko nieekologiczne, ale także surowo zakazane i grożą za to wysokie mandaty. To samo tyczy się spalania mebli w piecach. Trzeba pamiętać o tym, że nie są one wykonane z samego drewna, a ich powierzchnia pokryta jest lakierami, które podczas spalania wydzielają szkodliwe substancje.

Sposoby na pozbycie się niepotrzebnych mebli w legalny sposób

Skoro już wiesz, czego nie powinieneś robić z niepotrzebnymi meblami, to podpowiemy Ci, jak możesz się ich pozbyć w dozwolony sposób.

Jednym z najlepszych rozwiązań będzie wezwanie profesjonalnej firmy http://www.smiecio.pl/index.php/wywoz-mebli-gdansk-gdynia/, która zajmuje się wywozem mebli do punktu utylizacji. Decydując się na taką usługę, nie musisz martwić się transportem niepotrzebnego wyposażenia oraz jego utylizacją. Wszystkim zajmą się pracownicy firmy, którzy zabiorą od Ciebie niepotrzebne meble i za niewielką opłatą wywiozą je do odpowiedniego punktu w Twoim mieście.

Największą zaletą zdecydowania się na usługi firmy http://www.smiecio.pl/index.php/wywoz-mebli-gdansk-gdynia/ jest to, że oszczędzasz bardzo dużo czasu. Nie musisz samodzielnie martwić się organizowaniem transportu do punktu utylizacji odpadów w Twoim mieście. Wystarczy, że wykonasz jeden telefon i umówisz się na konkretny termin z pracownikami firmy. Przez telefon możesz także ustalić cenę takiej usługi. Zależy ona od ilości mebli, której chcesz się pozbyć i zawsze jest bardzo atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *