Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?

Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To właśnie tam przygotowujemy się rano do całego dnia oraz relaksujemy się wieczorem, biorąc prysznic lub gorącą kąpiel. Aby była ona maksymalnie funkcjonalna, nie może w niej zabraknąć kilku podstawowych elementów. Zobacz, co powinno znaleźć się w każdej nowoczesnej łazience, aby korzystanie z niej było komfortowe.

Lustra w łazience

Nie od dziś wiadomo, że za pomocą luster można optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej łazienki, to powinieneś wykorzystać ten trik. Lustra odbijają światło, dzięki czemu doskonale rozświetlają przestrzeń. Ich wygląd można dopasować do stylu łazienki. Możemy kupić lustro w bardzo dekoracyjnej i wytwornej ramie lub postawić na gładką taflę, która nie ma żadnego obramowania. Ciekawym rozwiązaniem są lustra, które mają podświetlane krawędzie. Takie lustro z lampami ledowymi wygląda bardzo modnie, a dodatkowo przydaje się podczas robienia makijażu. Jeśli w Twojej łazience nie ma okien, to lustro z dodatkowym podświetleniem będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ozdobny grzejnik

Czasy, w których grzejniki służyły jedynie do ogrzewania pomieszczenia, już dawno minęły. Obecnie sprawiają one nie tylko, że w mieszkaniu jest ciepło, ale także są dopełnieniem dekoracji. Grzejniki łazienkowe nameless, w kształcie drabinek to coś, czego nie może zabraknąć w żadnej nowoczesnej łazience. Możesz wybierać spośród wielu kształtów i kolorów, co ułatwia dopasowanie tego elementu do aranżacji pomieszczenia. Co więcej, grzejnik drabinkowy, może stać się także suszarką na ręczniki. Na jego żebrach możesz zawiesić ręczniki, które po kąpieli będą przyjemnie ciepłe.

Modne płytki łazienkowe

Płytki na ścianie oraz podłodze w dużym stopniu decydują o tym, w jakim stylu będzie utrzymana łazienka. Jasne kafle, które imitują marmur, sprawią, że pomieszczenie stanie się bardzo eleganckie oraz optycznie większe. Generalnie, jeśli masz do czynienia z niewielkim metrażem, to stawiaj na jasne i stonowane barwy. Nie musisz też wykładać całej łazienki kaflami. Na podłodze, zamiast nich może znaleźć się drewno, które odporne jest na wilgoć. Panele w łazience to sposób na ocieplenie wnętrza. Co więcej, płytki mogą być położone do połowy ściany lub nieco wyżej, aby osłaniały miejsca narażone na wodę. Wyżej możesz położyć ciekawą tapetę lub pomalować ścianę farbą.

Jeśli nie chcesz urządzać gruntownego remontu, ale Twoje kafelki już Ci się nie podobają, to możesz pomalować je specjalną farbą. To prosty i dość tani sposób na odświeżenie całego wnętrza. Kafle możesz pomalować na biało lub szaro, czyli kolory bardzo modne w ostatnich sezonach, jeśli chodzi o wnętrza.

Miejsce do przechowywania

Kosmetyki oraz leki, które trzymasz w łazience, powinny mieć swoje miejsce. Nie trzymaj ich luźno na umywalce lub na szafce obok niej. Zainwestuj w dekoracyjne kosze lub specjalne szafki, w których schowasz wszystkie rzeczy. Pamiętaj, że im więcej przedmiotów znajduje się na widoku, tym bardziej nieuporządkowana wydaje się łazienka. O wiele lepiej jest pochować wszystko do ozdobnych koszyków lub w głąb szafki. Dobrym pomysłem jest szafka z lustrem, która znajdzie się nad umywalką. Będzie służyła jednocześnie jako miejsce do przechowywania i lustro do przeglądania się. Takie funkcjonalne rozwiązania 2w1 sprawdzą się w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr powierzchni powinien być dobrze zorganizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *