Czy można otrzymać kredyt bez zdolności kredytowej?

Czy można otrzymać kredyt bez zdolności kredytowej?

Posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej jest jednym z warunków otrzymania kredytu w banku. Wiele osób po otrzymaniu odmownej decyzji kredytowej zastanawia się, dlaczego tak się stało. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być oczywiście wiele, ale najczęściej powodem jest zła zdolność kredytowa. Kredyt bez zdolności kredytowej mógłby się więc wydawać niemożliwy. Jednak czy na pewno tak jest? Zobacz, czym jest zdolność kredytowa i czy można bez niej otrzymać pieniądze od banku.

Czym jest zdolność kredytowa?

Najprościej mówiąc, zdolność kredytowa jest indywidualną zdolnością każdej osoby do spłaty kredytu w określonym czasie wraz z odsetkami. Bank pożyczając nam pieniądze, podejmuje pewne ryzyko i aby je zminimalizować, dokładnie analizuje naszą zdolność kredytową. Pod uwagę brane jest wiele czynników, w tym: dochody, wiek, wykształcenie, historia kredytowa, posiadane zobowiązania finansowe. Jak widzisz, na zdolność kredytową składa się wiele czynników, a nad większością z nich można popracować.

Kredyt bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Banki znane są z tego, że bardzo restrykcyjnie podchodzą do oceny zdolności swoich klientów. Jest tak, ponieważ muszą one brać pod uwagę rozporządzenia KNF. Niestety otrzymanie kredytu w banku bez zdolności kredytowej jest praktycznie niemożliwe. Jest tak, ponieważ dla banku byłoby to zbyt duże ryzyko. Banki nie podejmują współpracy z dłużnikami, którzy mają negatywną ocenę w BIK oraz słabą zdolność kredytową. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w prywatnych firmach pożyczkowych. Tam pracownicy liberalniej podchodzą do oceny zdolności kredytowej i przyznawania pieniędzy. Rynek pożyczek pozabankowych bardzo mocno rozwinął się w ostatnich latach, przez co coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę właśnie w takim miejscu. Weryfikacja klientów w takim miejscu jest łagodniejsza niż w banku, a firmy pożyczkowe kierują swoje oferty nawet do osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej.

Pożyczka przez internet bez zdolności kredytowej

O pożyczkę bez zdolności kredytowej możesz wnioskować przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę firmy pożyczkowej i złożysz wniosek. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, co pozwala na przejście przez wszystkie procedury w bardzo szybki i sprawny sposób. Musisz jednak pamiętać, że kwoty, jakie otrzymasz w taki sposób, nie będą zbyt duże, a pożyczki dla osób zadłużonych są zazwyczaj przyznawane na krótki czas. Jeśli nie masz zdolności kredytowej https://habza.com.pl/kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej/, to skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *