Jak przygotować się do sprzedaży nieruchomości?

Jak przygotować się do sprzedaży nieruchomości?

Podejmując decyzję o sprzedaży nieruchomości, warto zastanowić się, jak przyciągnąć potencjalnych kupców zainteresowanych kupnem. Na początku wydaje się do bardzo łatwym zadaniem, z którym szybko sobie poradzimy. Niestety nic bardziej mylnego.  Trzeba realnie spojrzeć na stan nieruchomości wystawionej do sprzedaży. W takim razie jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Po pierwsze — nienaganny porządek

O tym chyba nie trzeba nikomu przypominać, lecz zdarzy się, że sprzedający zapominają o tej podstawowej rzeczy. Jest to o tyle ważne, że może przesądzić o ostatecznej decyzji kupującego. Jeśli jesteśmy w stanie, wysprzątajmy sami cały dom, krok po kroku, jak najdokładniej. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy lub nie chcemy sami posprzątać nieruchomości, warto poszukać firmy sprzątającej lub poszukać na portalu z ogłoszeniami. Będziemy mieć kłopot z głowy, a wnętrze będzie idealnie wysprzątane.

Usuwanie prywatnych rzeczy

Kupcy, oglądając nieruchomości na sprzedaż chcą sobie wyobrazić jak będzie wyglądało ich życie w nowym wnętrzu. Niestety, jeśli wnętrze pełne będzie naszych prywatnych rzeczy. Ważne jest, by usunąć wszystkie zdjęcia, pamiątki i zbędne dodatki — uczynimy wtedy wystrój bezosobowym i neutralnym. Im mniej elementów, które przypominają o obecnych właścicielach, tym większa szansa, że nieruchomość zainteresuje kupującego. Wtedy klient będzie mógł bardziej związać się z danym miejscem i przyśpieszy to jego ewentualną decyzję odnośnie do kupna.

Więcej przestrzeni

Każdy wie, że najlepsze wrażenie robią wnętrza jasne i pełne wolnej przestrzeni. Dlatego nie zaśmiecajmy pokoi niepotrzebnymi gratami i meblami. Wszystko, co niepotrzebne warto wynieść do piwnicy, zostawić tylko konieczne minimum mebli. Gdy nasze pokoje są z natury małe, z pomocą przyjdzie nam zmiana kolorów ścian na jasne, jednobarwne. Pozwoli to trochę „oszukać” wzrok i dać poczucie większej przestrzeni. Dobrym pomysłem przy małym wnętrzu może okazać się pozbycie się firan i dużych, grubych, ciężkich zasłon. Tak jak w przypadku jasnych ścian, zmieni to postrzeganie naszego wnętrza na większe.

Home staging

Jest to metoda znana od lat na świecie i oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż. Praktyka ta zakłada, że najważniejsze jest podkreślenie atutów wnętrza. Przekłada się to na większy zysk dla sprzedających i szybszy czas sprzedaży. W Polsce kupujący stali się bardziej wymagający, dlatego firmy czy ludzie zajmujący się profesjonalnym przygotowaniem nieruchomości na sprzedaż mają coraz więcej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *