Technologia domów drewnianych szkieletowych jest niezwykle popularna na całym świecie. Szczególnie popularne są one w USA oraz Kanadzie. Domy drewniane zdobywają coraz większą popularność w bogatych krajach północnych. W ostatnich latach coraz więcej domów drewnianych powstaje również w Polsce.
Domy szkieletowe to nowoczesne podejście do budownictwa gdyż sama technologia jest niezwykle skuteczna i szybka w realizacji. Klasyczne domy szkieletowe powstają w niecały kwartał gwarantując ciepło oraz tanie utrzymanie. Ściany zewnętrzne domów drewnianych są cieńsze od ścian znajdujących się w domach tradycyjnych – dzięki takiemu zabiegowi uzyskuje się dużo większą powierzchnie do zabudowy. Prace podczas budowy domu z drewna możliwe są do wykonania nawet w zimie, co w przypadku domów tradycyjnych nie jest możliwe – jest to bardzo istotny aspekt.
Konstrukcje szkieletowe są montowane z belek, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie między nimi materiału izolacyjnego.
Elewacja domu w głównej mierze zależy od samego zamawiającego. Może być to tradycyjny tynk, drewniana oblicówka, płyty elewacyjne czy też klinkier.
W technologii szkieletowej ściany są bardzo lekkie i cienkie jednak przy tym bardzo wytrzymałe i trzymające ciepło. Z uwagi na fakt, że cienkie ściany są bardzo wytrzymałe nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić na nich ciężkie przedmioty. W miejscach gdzie chce się zawiesić ciężkie przedmioty montuje się specjalne wzmocnienia. Mała masa nie przeszkadza w wytłumianiu dźwięków , które w domach drewnianych jest na najwyższym poziomie. Ściany w tej technologii pozwalają również na szybki i wygodny montaż instalacji elektrycznej czy systemu ogrzewania centralnego. Suche płyty sprawiają, że od razu po ich zamontowaniu możliwe jest malowanie czy tapetowanie bez zbędnego oczekiwania.
Montowanie domu drewnianego metodą szkieletową jest bardzo szybkie i wygodne. Używane materiały są najwyższej jakości i gwarantują wysoką jakość końcową. Najważniejszą wiadomością jest fakt, że metr kwadratowy w przypadku domu szkieletowego jest dużo tańszy aniżeli metr kwadratowy budowany metodą standardową, a to najbardziej przemawia do klientów.