Kontenery na gruz Kraków – zasady wynajmu

Kontenery na gruz Kraków – zasady wynajmu

Firmy oferujące wywóz odpadów znacznie ułatwiają życie nie tylko budowlańcom, ale także osobom remontującym mieszkania. Z ich usług mogą skorzystać również ci, którym brakuje czasu na codzienne porządki, a co dopiero pozbycie się starych mebli, zalegających na strychu. Topgruz oferuje swoim klientom wywóz gruzu i innych materiałów budowlanych, a także gabarytów. Istnieje jednak kilka zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz wynająć kontenery na gruz Kraków.

Wywóz gruzu i inne usługi na terenie Krakowa

W Krakowie możesz śmiało skorzystać z wielu usług firmy Topgruz. Specjalizuje się ona w wywozie odpadów – gruzu, ziemi, gabarytów, materiałów izolacyjnych i innych. Możesz skorzystać z kilku wariantów tego zlecenia. Najczęściej wybieraną przez klientów możliwością jest podstawienie kontenera na wybrany okres, wynoszący zazwyczaj od 4 do 7 dni. Pracownik firmy ulokuje pojemnik jak najbliżej terenu budowy, aby jego załadowanie nie stanowiło dla ciebie problemu. Musisz jednak pamiętać o tym, że najczęściej wymagane jest wówczas posiadanie zezwolenia na zajęcie przez kontener pasa ruchu. To zadanie należy do ciebie – skieruj się w tym celu do regionalnego zarządu dróg.

Jeśli śmieci jest mało i jesteś pewien, że sprawnie uporasz się z załadunkiem, możesz skorzystać z usługi ,,załadunek na poczekaniu”. Przedstawiciel firmy zabierze odpady do miejsca utylizacji po 30 minutach. Istnieje także możliwość podstawienia kontenera w godzinach porannych i jego odbiór w popołudniowych. W celu wyboru odpowiedniej usługi skontaktuj się z firmą Topgruz i prześledź jej stronę internetową. Kontenery na gruz Kraków wynajmiesz bez problemu, jednak część usług może być niedostępna w tym mieście lub jego okolicach.

Kontenery na gruz Kraków – użytkowanie

Wynajmując kontenery na gruz Kraków, musisz przestrzegać kilku zasad. Tylko wtedy cała procedura przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.

Do pojemnika możesz załadować tylko i wyłącznie te odpady, które wskazałeś, zamawiając usługę. Utylizacja każdego rodzaju odpadów jest bowiem inna. Niektórych, z różnych przyczyn, nie można ze sobą łączyć. Absolutnie zabronione jest także wylewanie do kontenera płynów, w tym płynnego betonu.

Kolejnym ważnym punktem regulaminu jest zwrócenie uwagi na maksymalny załadunek kontenerów. W każdym przypadku wynosi on cztery tony, niezależnie od wielkości pojemników. Jeśli waga zostanie przekroczona, kierowca odmówi wykonania usługi ze względów bezpieczeństwa.

Trzymając się tych kilku prostych zasad, pozbędziesz się śmieci szybko i właściwie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *