Fenomen spodni typu chino

Fenomen spodni typu chino

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, skąd w naszej garderobie wzięły się poszczególne elementy stylizacji. Skupiamy się na naszych upodobaniach, przyzwyczajeniach i aktualnych trendach. A te ostatnie, jak wiemy, lubią na jakiś czas znikać, by po kilku latach znów podbić okładki cenionych magazynów modowych. Spodnie chino, znane także jako chinosy, są tylko jednym z przykładów. Jak powstały i dlaczego każdy mężczyzna powinien je mieć w swojej szafie?

Kiedy powstały spodnie chino?

Wiele elementów męskiej garderoby ma swój początek w wojskowych lub dworskich tradycjach. Współcześnie jedynie je udoskonalamy i dostosowujemy do najnowszych trendów. Nic więc dziwnego, że spodnie zbliżone do typu chino jako pierwsi nosili właśnie żołnierze. Być może kojarzysz z obrazów historycznych brytyjską armię ubraną w białe, bawełniane spodnie? To właśnie tamtejsi dowódcy nakazali je przefarbować w celu kamuflażu. Już wtedy spodnie zyskały zatem różne odcienie. No dobrze, ale skoro to one były prototypem spodni chino, to skąd wzięła się ich nazwa? Okazuje się, że już w XIX wieku ubrania szyto na terenie Chin. Były wśród nich bawełniane spodnie, które w amerykańskiej i brytyjskiej armii zyskały w XIX wieku miano chinosów.

Z czasem bawełniane spodnie chino stały się modne wśród studentów, którym zabroniono noszenia jeansów. Do ich popularyzacji przyczyniła się firma Levis. Stopniowo zaczęły one trafiać do coraz większej grupy użytkowników, stając się pożądanym elementem codziennego stroju. Na przestrzeni lat zmieniał się ich wygląd, krój oraz materiały, używane do produkcji. Spodnie chino są także dostępne w wielu kolorach.

Spodnie chino – strój formalny czy nieformalny?

Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Spodnie chino mogą bowiem stanowić zarówno element eleganckiego stroju, jak i casualowej stylizacji. Podobnie jak koszule, są one dostępne w różnych wzorach i fasonach, co czyni je uniwersalnym elementem męskiej garderoby. Ze względu na szerokość nogawki, chinosy dzieli się dodatkowo na dwa typy: regular oraz slim.

W salonie mody męskiej Modini panowie mogą wybierać spośród prostych i klasycznych spodni chino w odcieniach beżu i szarości. Wielbiciele wzorów i kolorów znajdą jednak w ofercie także chinosy w kratę. Ubrania pochodzą od cenionego polskiego producenta (Vankel Jeans). Użyte materiały sprawiają, że spodnie chino są nie tylko wygodne, ale także trwałe i eleganckie. Kiedy już wybierzesz ulubiony model, w sklepie Modini dobierzesz do niego idealne buty wizytowe i koszulę. Przekonaj się, że chinosy są uniwersalnym elementem stylizacji, który każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *