Elewacja domu na miarę naszych oczekiwań

Elewacja domu na miarę naszych oczekiwań

Dom to oaza, w której skrywamy się przed zgiełkiem ulicy. Chcemy, by był przytulny i estetyczny w środku. Jednak ważny jest również jego wygląd zewnętrzny. Niby nie ocenia się książki po okładce, ale jednak bez wątpienia dużą rolę w kontaktach międzyludzkich odgrywa pierwsze wrażenie. Każdy przechodzeń mijając nasz dom dopisuje do nas różnorakie historie. Warto więc zadbać, by ta nasz swoista wizytówka jak najlepiej oddawała nasze usposobienie. Tak- jest to możliwe.

Dzisiejsze domy zazwyczaj mają przygotowaną fasadę na gładko. Dopiero na styropian i tynk nakłada się ostateczną warstwę dekoracyjną. Jak jednak wykończyć dom z zewnątrz? Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Jeśli nie chcesz narażać się na większe koszty możesz standardowo pomalować fasadę farbą zewnętrzną. Dostępna paleta kolorów sprawi, ze każdy wybierze odpowiednią barwę dla siebie. Malowanie może odbywać się tradycyjnie wałkiem, jeśli mamy wytrwałość możemy zrobić to samodzielnie. Zajmie nam to jednak sporo czasu, a efekty będą zależeć od naszych umiejętności. Fachowiec zrobi to za nas za odpowiednią opłatą. Ma on również dostęp to profesjonalnych narzędzi. Bardziej wymagający mogą pokusić się o łączenie faktur na elewacji. Mogą połączyć ze sobą różne kolory farb, by dom wyglądał niebanalnie. Można również łączyć faktury.

Doskonale prezentuje się elewacja pokryta ozdobnym tynkiem. Dostępna jest cała gama różnorodnych faktur do zastosowania. Popularna jest ostatnio elewacja w tzw. korek. Chętnie również sięga się po terrazyt dający efekt baranka na ścianach. Oba wyżej wymienione nakłada się stosunkowo szybko na ściany i nie wymagają specjalnego traktowania podłoża. Cały proces przebiega przy użyciu maszyny. Nie są one również zbyt drogie. Raczej odchodzi się natomiast od okładania elewacji panelami boazeryjnym. Są one obecnie kojarzone z obiektami handlowymi. Najbardziej wymagający mogą zażyczyć sobie elewację w całości, lub częściowo drewna, kamienia czy płytek klinkierowych. Są to jednak dość kosztowne rozwiązania i czasochłonne. Za to efekt tak wykończonej elewacji jest niesamowity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *