Co wybrać – prawdziwe drewno czy imitację?

Co wybrać – prawdziwe drewno czy imitację?

Przede wszystkim deski trójwarstwowe już w samym swoim określeniu zawierają pewien opis swoich właściwości. Są to deski, które składają się z trzech połączonych ze sobą warstw. Warstwy spodnie są wykonane z drewna solidnego, ale zazwyczaj tańszego. Natomiast warstwa wierzchnia to wiele opcji. Jeśli ktoś chce dąb, to będzie miał dąb, a jeśli drewno egzotyczne to może takie wybrać.

Sztuczne materiały takie jak panele podłogowe potrafią naprawdę dobrze naśladować prawdziwe drewno. Wprawne oko wyłapie jednak szczegóły, które różnią panele od prawdziwego drewna.. Oczywiście lepszym rozwiązaniem zawsze są materiały z naturalnego drewna, ale ich koszty nie każdego zachęcają. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu podłóg, a dokładniej rzecz ujmując są to naturalne podłogi, ale konstruowane w specyficzny sposób.

Płyty powinny wytłumiać również dźwięki przestrzenne. Specjalne płyty są przystosowane pod panele podłogowe, ale niektóre typy można równocześnie stosować pod podłogi wielowarstwowe. Nadają się do podłóg drewnianych i laminowanych. Wykazują bardzo dobre właściwości izolacyjne, a do tego są trwałe i niwelują nierówności.

Takim szlachetnym i w stu procentach naturalnym materiałem są deski barlineckie. Są ekologiczne, nie uczulają, a do tego są trwałe. Można je kilkakrotnie cyklinować. Na dodatek ich ułożenie nie przysparza problemów. Podłoga zapewnia izolację cieplną. Najlepszym wyborem w tym przypadku są podłogi olejowane. Zyskują wspaniałą barwę.

Drewniana podłoga jest bardzo pożądana przez wielu klientów. Wiadomo, że drewno posiada wspaniałą barwę i interesujące, naturalne wzory, które są wzorami słojów. Niekoniecznie jednak deski lite są najlepszym rozwiązaniem. Specjaliści zwracają uwagę na istnienie desek trójwarstwowych. Należy im się przyjrzeć bliżej.

Nie każdy materiał podłogowy wymaga tego, aby przed jego położeniem nawierzchnię trzeba było dodatkowo zabezpieczyć. Jednak pod panelami powinien zostać rozłożony podkład pod panele. Czasem zdarza się, że pod podłogi drewniane też kładzie się taki podkład. Najprościej wybrać uniwersalny, który nadaje się pod jeden i drugi materiał. Sklepy są teraz wyposażone tak dobrze, że łatwo będzie taki znaleźć.

W momencie, gdy za podłogę służy deska dębowa lub każde inne deski lite nie są potrzebne żadne zabezpieczenia lub warstwy izolacyjne, które musiałyby być położone pod nie. Inaczej wygląda sytuacja, gdy postanowiliśmy położyć panele. Wtedy konieczna staje się folia pod panele. Tradycyjnie powinna znaleźć się na niej pianka pod panele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *