Ile kosztuje wynajem mieszkania w Krakowie? 

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Krakowie? 

Spacery po bulwarze wiślanym, Zamek na Wawelu i legendarny smok – Kraków przyciąga turystów wieloma atrakcjami. Jednak także coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do tego miasta. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Krakowie? Zobacz, ile zapłacisz za mieszkanie w tym mieście. 

Jakie są ceny wynajmu w Krakowie? 

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Krakowie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Koszt wynajmu mieszkania różni się bowiem w zależności od wielu czynników. Jednym z nich jest lokalizacja, ale równie istotny jest standard mieszkania, czy rok, w którym powstał budynek. Ile więc możemy zapłacić za wynajem mieszkania w Krakowie? 

W pierwszej kolejności weźmy pod lupę kawalerki. Jest to świetne rozwiązanie dla singli, ale także par. Zwłaszcza jeśli kawalerka ma oddzielną kuchnię. Ile kosztuje miesięczny wynajem? Ceny za wynajem kawalerki w Krakowie plasują się średnio na 2 266 zł miesięcznie. Oczywiście cena ta może się wahać w zależności od lokalizacji, lub innych czynników. Im bliżej centrum znajduje się mieszkanie, tym więcej za nie zapłacimy. Jeśli więc zależy Ci na niższym czynszu, to warto szukać lokum w dalszych częściach miasta, lub nawet na obrzeżach. Warto przy tym pamiętać, że powyższa cena odnosi się do średniej stawki za sam czynsz. Do tego zazwyczaj musimy doliczyć opłaty administracyjne oraz za media. 

Za mieszkanie dwupokojowe zapłacimy natomiast niespełna 3 000 zł, a za trzypokojowe prawie 4 000 zł miesięcznie. Powyższe dane odnoszą się do cen w 2023 roku. 

Dlaczego warto wynająć mieszkanie w Krakowie? 

Kraków to prężnie rozwijające się miasto. Oferuje nie tylko wiele atrakcji turystycznych, ale także możliwości zawodowych. To właśnie tutaj coraz więcej zagranicznych firm otwiera swoje biura. Jeśli więc szukasz miejsca do rozwoju swojej kariery, Kraków jest idealnym wyborem. Choć nie jest to najtańsze do życia miasto w Polsce, to ilość możliwości rekompensuje ceny. 

Jakie czynniki wpływają na ceny wynajmu mieszkania w Krakowie? 

Ceny wynajmu kształtuje wiele różnych czynników. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja. Ale to niejedyna rzecz, która wpływa na koszty. Bardzo ważny jest również standard mieszkania – czy znajduje się ono w kamienicy, starym bloku z wielkiej płyty, czy może w nowym budownictwie. Kluczowy jest także fakt, czy lokal jest wyremontowany, czy tylko lekko odświeżony. Zajrzyj na stronę urbanhome.pl i przekonaj się, że warto podjąć współpracę z rzetelną firmą wynajmującą mieszkania. Zyskujesz wówczas gwarancję jakości i szybkiego, sprawnego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *