Wartościowe nieruchomości – jak je znaleźć?

Wartościowe nieruchomości – jak je znaleźć?

Co tak naprawdę ukrywa się pod terminem „wartościowe nieruchomości”? Każdy z nas ocenia wartość nieruchomości w oparciu o różne czynniki, nie tylko finansowe. Dla jednego wartościowa nieruchomość będzie charakteryzowała się niską ceną sprzedaży lub wynajmu, a dla drugiego atrakcyjną lokalizacją. Inna grupa może jeszcze brać pod uwagę jakość wykończenia szczegółów architektonicznych oraz system rozlokowania poszczególnych pokoi. Kupowanie nieruchomości na pewno nie powinno być przeprowadzane szybko i pochopnie. To całkiem inny typ inwestycji, niż kupowanie ziemniaków na targu i w każdej chwili warto o tym pamiętać, aby uniknąć błędów rozpalonego do granic możliwości najemcy, który koniecznie chce mieć nową nieruchomość, zaraz i teraz, nie biorąc pod uwagę całego szeregu procedur, jakie trzeba przejść, by dana nieruchomość na mocy prawnej stała się w pełni naszą własnością. Szukanie atrakcyjnej nieruchomości na sprzedaż może stać się prawdziwą zabawą, zwłaszcza, jeśli dysponujemy regularnymi środkami, by móc co jakiś czas nabywać skromne loka do aranżacji mieszkaniowych.

Artykuł sponsorowany: Inwestowanie w nieruchomości – FlipNaPierwotnym.pl

Metody tradycyjne i nowoczesne

Rubryki „nieruchomości” zawsze zajmowały mnóstwo miejsca w prasowych ogłoszeniach. Obok rubryki „praca” to właśnie tam przed rozpoczęciem ery internetowej trafiało najwięcej ogłoszeń. Dziś jest podobnie. Warto przeglądać ogłoszenia prasowe w lokalnych i ogólnopolskich gazetach informacyjnych. Nie możemy zapominać także o tym, że funkcjonuje specjalna prasa dla ludzi zainteresowanych operowaniem nieruchomościami, gdzie całość wypełniają właśnie ogłoszenia tego typu. Ogłoszenia w tych gazetach są długoterminowe i często zachowują aktualność nawet przez wiele miesięcy. Najszybciej sprzedający mieszkania otrzymują odpowiedzi na swoje ogłoszenia, gdy oferty trafiają na strony internetowe. Technologia internetowa w dziedzinie rynku nieruchomości zdecydowanie dominuje nad rozwiązaniem prasowym, ale nie przynosi mu szkody, bo chętni nabywcy znajdują się zawsze. To tylko kwestia czasu.

Szukajmy, gdzie się da!

Czasem najbardziej niepozorne miejsce może być dla nas źródłem inspiracji w kwestii znalezienia mieszkania, które będziemy mogli przeznaczyć pod flipowanie. Nie zaszkodzi rozejrzeć się w:

  • ogłoszeniach przetargów – najczęściej pojawiają się w prasie i Internecie
  • zarządach lokalnego budownictwa – tam informacje na temat tanich mieszkań na sprzedaż zazwyczaj otrzymuje się z pierwszej ręki
  • ogłoszeniach w Internecie na najpopularniejszych stronach ofertowych – nawet ogłoszenie bez zdjęć może się okazać atrakcyjne, dopóki nie zobaczymy stanu nieruchomości na własne oczy, nie powinniśmy oceniać sytuacji
  • środowisku bliskich i znajomych, może ktoś nieoczekiwanie wypłynie z propozycją taniej sprzedaży mieszkania
  • ogłoszeniach dotyczących egzekucji komorniczych – takie mieszkania można nabyć bardzo tanio
  • ofertach mieszkań do remontu, jeśli na remonty będzie nas dodatkowo stać

Mieszkanie na wagę złota

Najwięcej radości sprawić może sytuacja znalezienia nieruchomości bez skonkretyzowanego nastawienia, choćby co do ceny. Doświadczeni fliperzy lubią wspominać momenty, gdy nieoczekiwanie za cenę przeznaczoną na zakup jednej dużej nieruchomości udało się nabyć dwie mniejsze. Takie sytuacje mogą się zdarzyć, chociaż nie można ich uznać za normę. Wszystko jest kwestią przypadku i szczęścia. Operowanie kilkoma nieruchomościami jednocześnie, nie tylko jedną, daje o wiele szersze możliwości. Zwiększają się także wpływy finansowe. Każda metoda na poszukiwanie taniej nieruchomości warta jest pochwały, byle była skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *