Mieszkania na wynajem turystyczny

Mieszkania na wynajem turystyczny

W czasach, kiedy inwestowanie niemal we wszystkie źródła wiąże się z ryzykiem, wiele osób zwraca się w stronę nieruchomości jako bezpiecznej formy lokaty kapitału. Większość osób szuka mieszkań w dużych polskich miastach, które następnie będzie można wynajmować turystom oraz studentom. Z tego powodu największym zainteresowaniem cieszą się lokale w największych polskich miastach. Wiele osób spogląda na Warszawę, bo jest to największe miasto w kraju, które przyciąga nowych mieszkańców. Tam też mieszkania są jednak najdroższe i potrafią kosztować nawet powyżej 7000zł/metr kwadratowy, dlatego każdy, kto chce zakupić mieszkanie w stolicy, musi liczyć się ze sporym wydatkiem finansowym. Nieco lepiej sytuacja wygląda w innych miastach, które również są uważane za atrakcyjne turystycznie. Mowa tu na przykład o Gdańsku, czy Wrocławiu. To drugie miasto jest chętnie wybierane do zamieszkania przez młodych ludzi ze względu na bliskość licznych uczelni i uniwersytetów. Do Wrocławia licznie ściągają zatem studenci nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Mieszkania na wynajem turystyczny

Posiadanie mieszkania w dobrej, turystycznej lokalizacji to możliwość jego wynajmu nie tylko studentom, czy rodzinom, ale także turystom z zagranicy. Dzisiaj w tym kierunku istnieje masa możliwości. Jedną z częściej wykorzystywanych jest wynajem krótkoterminowy. Ceny spędzenia jednej doby w mieszkaniu położonym w centrum miasta zaczynają się od 200 złotych, a im wyższy standard samego lokalu, tym kwota, jaką można pobrać od turystów będzie wyższa. Promocja naszego lokum także nie jest problemem. Wystarczy dodać ogłoszenie na jednym z portali zapewniających mieszkania na wynajem, a od razu będziemy mogli liczyć na spore zainteresowanie. Gdy dodamy jeszcze do tego kreatywnie prowadzoną reklamę w social mediach, odzew na nasze ogłoszenie będzie jeszcze większy.

Nie tylko Polska

Oczywiście nie tylko mieszkania położone w Polsce są celem inwestorów chcących ulokować swój kapitał w bezpieczną przystań. Ci, którzy dysponują największym budżetem chętnie zakupują mieszkania za granicą. Najpopularniejszym celem takich zakupów są takie kraje jak Chorwacja, czy Hiszpania. Piękna pogoda, która panuje tam niemal przez cały rok sprawia, że chętnych na choćby tygodniowy pobyt nigdy nie będzie brakować. Nawet jeżeli chwilowo nie planuje się wynajmu takiego mieszkania, zawsze można udać się do niego samemu. Perspektywa spędzenia kilku tygodni we własnym mieszkaniu nad morzem z pewnością będzie kusząca dla niejednego zamożnego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *