Fototapeta na drzwi – szybki sposób na renowację

Fototapeta na drzwi – szybki sposób na renowację

Fototapety stopniowo wracają do łask. Mimo że jeszcze niedawno były symbolem kiczu, to dziś świetnie sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach. Dlaczego? Przede wszystkim jest ogromny wybór motywów, z których możemy wybierać. Dla każdego znajdzie się coś pasującego. Ponadto metody powstawania fototapet zostały unowocześnione i efekt końcowy jest estetyczny oraz wysokiej jakości. Dlaczego warto wybrać fototapetę? 

Fototapeta na drzwi – szybka renowacja wnętrza 

Remont mieszkania to czasochłonny proces, który dodatkowo pochłania spore koszty. Jak je obniżyć? Jednym ze sposobów jest fototapeta na drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy kupować nowych drzwi ani wymieniać framug czy ościeżnicy. To szybka metoda na odświeżenie wnętrza, bez generalnego remontu. Ponadto to ciekawy pomysł, kiedy kolor drzwi się nam znudził. Jeżeli chcesz szybko i efektownie zmienić wygląd drzwi, to postaw na samoprzylepną fototapetę. Fototapetami na drzwi możemy odświeżyć wnętrze i nadać mu unikatowego charakteru. 

Fototapety na drzwi mają ogromny wybór wzorów i kolorów. Możemy postawić na fototapety stworzone na bazie zdjęć z różnych części świata. Ciekawe są także motywy przyrodnicze. Możemy postawić także na bardziej stonowane kompozycje, np. monochromatyczne naklejki czy subtelne grafiki. Jeżeli fototapeta się nam po jakimś czasie znudzi, to z łatwością możemy ją zdjąć. Naklejka nie uszkadza powierzchni pod spodem, a po dokładnym wyczyszczeniu możemy nakleić nowy motyw. 

Jak zamontować fototapetę na drzwi? 

Fototapety na drzwi są samoprzylepne. Oznacza to, że nie musimy stosować dodatkowego kleju. Jednak nie wystarczy tylko przykleić naklejkę. Bez wcześniejszego przygotowania gruntu, fototapeta może szybko się odkleić i nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jak więc poprawnie zamontować fototapetę na drzwi? 

W pierwszej kolejności dokładnie umyj powierzchnię. Do ciepłej wody dodaj płyn do mycia naczyń i dokładnie wyszoruj gąbką całą powierzchnię. Tym sposobem odtłuścisz drzwi i naklejka lepiej się przyczepi. Następnie wytrzyj je do sucha papierowym ręcznikiem kuchennym. Tak przygotowane drzwi są gotowe do oklejenia. 

Czas na przyklejenie fototapety. Pamiętaj, żeby wybrać produkt, który jest dopasowany do wymiarów Twoich drzwi. Większość firm oferuje kilka formatów. Do standardowych rozmiarów należą 75×205 cm, 85×205 cm oraz 95×205 cm. Fototapetę zacznij przyklejać od góry. Tym sposobem będziesz miał możliwość łatwego wyrównania powierzchni i pozbycia się ewentualnych bąbli powietrza. Tak przygotowana fototapeta może posłużyć nam nawet przez kilka lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *