Dom za miastem

Dom za miastem

Czas na własne cztery kąty

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że pragniemy się usamodzielnić. Pierwszym etapem dorosłości jest oczywiście stała praca i własne zarobki. Każdy jednak dochodzi także do momentu, że nie tylko własne pieniądze są mu potrzebne. Aby w pełni się usamodzielnić szukamy także swojego mieszkania bądź domu. Zaczynamy się zastanawiać co jest dla nas lepsze. Mamy dużo możliwości takich jak mieszkania w centrum miasta lub na obrzeżach, czy też dom w mieście bądź dom za miastem. Nie jest to łatwa decyzja chociażby dlatego, że wpłynie ona na nasze życie. Nie szybko będziemy szukali nowego lokum. Warto zatem dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Dom za miastem

W tym artykule zajmiemy się krótkim zobrazowaniem z czym wiąże się zakup domu za miastem. Oczywiście jest to nasza wizja tej inwestycji i niekoniecznie to co dla nas jest plusem musi być zaletą domu za miastem dla każdego z was. Jednak z pewnością są to rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dom za miastem – plusy

Dom za miastem to przede wszystkim gwarancja ciszy i spokoju. Po ciężkim dniu w pracy będziemy mogli spokojnie wypocząć w domowym zaciszu. Dom za miastem to gwarancja oderwania się od zatłoczonych ulic, ciągłego hałasu i szybkiego tempa. Ponadto, wybierając dom za miastem, wychodząc na zewnątrz nie wdychamy tylko i wyłącznie spalin rozpędzonych samochodów. Możemy natomiast cieszyć się świeżym powietrzem. W każdej chwili możemy także korzystać z uroków naszego ogródka, czego niestety nie doświadczymy mając mieszkanie w centrum miasta. Poranna kawa na tarasie sprawi, że każdy dzień będzie piękniejszy. Dom za miastem to miejsce na odstresowanie, zwolnienie tempa i zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Nie wszystko na plus

Dom za miastem to także codzienne dojazdy. Ta decyzję należy przemyśleć zwłaszcza wtedy, kiedy mamy małe dzieci. To nie tylko konieczność codziennych dojazdów do pracy, ale i odwiezienie dzieci do przedszkola, szkoły czy na zajęcia dodatkowe. Kiedy nasz dom jest znacznie oddalony od centrum miasta, a nasze życie zawodowe jest z nim mocno związanie. Kiedy nasze dzieci nawet kilka razy dziennie muszą być zawiezione do miasta. Wtedy może okazać się, że wcale nie będziemy mieli czasu na to aby cieszyć się naszym domem za miastem. Większość dnia będziemy spędzać w samochodzie na dojazdach i podwózkach. To chyba podstawowy problem domu za miastem, który trzeba mieć na uwadze podejmując decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *