Czy narożniki do salonu to dobre rozwiązanie?

Czy narożniki do salonu to dobre rozwiązanie?

Odwiedzając naszych znajomych, zazwyczaj zasiadamy w salonie na tradycyjnej kanapie lub nowszej, eleganckiej sofie. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają jednak narożniki – nawet w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Skąd wzięło się to zainteresowanie i czy narożniki do salonu faktycznie są dobrym pomysłem?

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając meble do salonu?

Podczas urządzania nowego domu lub wymiany mebli uwzględniamy wiele czynników. Najważniejsze z nich to:

  • wielkość przestrzeni, którą możemy zagospodarować; inaczej urządzamy małe, a inaczej duże metraże
  • funkcjonalność mebli; w przypadku sofy czy narożnika bierzemy pod uwagę zarówno wspólne spędzenie czasu przy stole, maraton filmowy, jak i komfortowo przespaną noc 
  • estetyka pomieszczenia; decydując się na zmianę wystroju, mamy na uwadze nasze poczucie stylu i komfort
  • wygoda użytkowania, która często wiąże się z funkcjonalnością.

Narożniki do salonu – cechy

Przeanalizujmy zatem narożniki do salonu pod kątem wyżej wymienionych aspektów.

Po pierwsze: uwzględnijmy ilość miejsca, które posiadamy. Narożniki osiągają rozmiary dużo większe, niż sofy. W związku z tym utarło się przekonanie, że nie są one dobrym rozwiązaniem w małych mieszkaniach. Jednak nie jest ono do końca trafne. Decydując się na zakup sofy, najczęściej mamy na uwadze również dodatkowe meble do siedzenia. Czasami producenci sprzedają sofy w zestawach z fotelami lub pufami, a przynajmniej mają w swojej ofercie takie siedziska, które można dopasować kolorystycznie do głównego mebla, tak jak w przypadku sklepu meblowego Vikk. Jeden większy mebel, taki jak narożnik, często okazuje się jednak wystarczający nawet dla kilkuosobowej rodziny.

Po drugie: funkcjonalność. W przypadku narożników łączy się ona z ich rozmiarem. Jak już wspomnieliśmy, ten rodzaj mebla sprawdzi się zwłaszcza dla rodzin kilkuosobowych. Narożniki do salonu będą dobrym rozwiązaniem również wtedy, gdy przewidujemy częste wizyty znajomych i wspólne spędzanie czasu w jednym pomieszczeniu.

Po trzecie: estetyka. Twórcy narożników nie mają pola manewru jeśli chodzi o ich kształt, nie oznacza to jednak, że nie mogą one dobrze wyglądać. Wręcz przeciwnie. Odpowiednio przemyślana kolorystyka sprawi, że mebel stanie się idealnym dopełnieniem wnętrza, a jego wielkość nie będzie przytłaczająca. Co więcej, możemy także w stylowy sposób zabezpieczyć mebel np. za pomocą narzuty lub pledy. A sam wybór narożników jest tak duży, że bez problemu możemy dopasować go do stylu pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu meblowego Vikk, który łączy szeroki wybór z wysoką jakością dostępnych produktów.

I wreszcie: wygoda użytkowania. Narożnik można rozłożyć i spokojnie potraktować jako miejsce do spania. Dzięki niemu pomieścimy także więcej gości przy stole. Z pewnością zachęcimy ich do dłuższych odwiedzin wizją wygodnie przespanej nocy.

Ostateczny werdykt

Okazuje się, że narożniki są doskonałym wyborem do pomieszczeń o różnej stylistyce i wielkości. Kupując meble, zawsze miejmy na uwadze swoją wizję i komfort. Dzięki producentom takim jak Vikk bez trudu dopasujemy poszczególne elementy do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *