Dobra ekipa do budowy domu, czyli jaka?

Dobra ekipa do budowy domu, czyli jaka?

Każdy, kto budował dom, wie, jak ważna w procesie budowlanym jest dobra ekipa. Schematy w stylu “będzie pan zadowolony” odeszły już dawno do lamusa, ponieważ teraz liczy się rzetelność, fachowość, oraz transparentność ustaleń i płatności. Sprawdźmy, czym powinna charakteryzować się dobra ekipa budowlana.

Pierwsze wrażenie jest kluczowe

Mówi się, że nie powinno się oceniać książki po okładce. To prawda, jednak już kilka minut rozmowy z potencjalnym wykonawcą wystarczy, żeby upewnić się o słuszności, lub wręcz przeciwnie, jej braku w kwestii zatrudnienia ekipy budowlanej. Jeśli właściciel firmy budowlanej niejasno odpowiada na zadane pytania i kluczy, możemy być pewni, że nie jest to właściwa osoba do wybudowania naszego domu. Fachowiec sam powinien zadawać pytania, oraz na te zadane przez nas, odpowiadać konkretnie. Komunikatywność gra tu kluczową rolę, ponieważ proces budowy domu jest działaniem złożonym i wielopłaszczyznowym, w którego trakcie na bieżąco powstają coraz to nowe decyzje do podjęcia. Wykonawca powinien potrafić wskazać najdogodniejsze rozwiązania i panować nad technologicznymi niespodziankami.

Dobra ekipa budowlana, czyli jaka?

Zagadnienie wydaje się proste, jednak jak przekonać się o właściwości wyboru, tuż przed jego podjęciem? Istnieje kilka przesłanek, które pozwolą upewnić nas w słuszności podjętej decyzji w kwestii wyboru wykonawcy. Na wstępie zapoznajmy się z jego stroną internetową. To swoista wizytówka firmy, w której znajdziemy opis działalności wraz z posiadanym doświadczeniem i ewentualnymi nagrodami, oraz wyróżnieniami zdobytymi za działalność w branży budowlanej. Na stronie powinny znaleźć się również informacje o posiadanym sprzęcie specjalistycznym, wykwalifikowanych pracownikach, oraz opisy i zdjęcia z flagowych realizacji. Nie może umknąć naszej uwadze również wyszczególnienie usług, które oferuje firma. Jeśli już prześledzimy stronę internetową i wszystko wydaje się być w porządku, poszukajmy opinii o firmie na forach branżowych. Powiadają, że internet wie wszystko, co w przypadku opinii zwykłych klientów sprawdza się doskonale. Jeśli większość wpisów o wykonawcy ma pozytywny wydźwięk, jesteśmy na dobrej drodze. Wpisy o dotrzymaniu terminowości wykonywaniu zleceń, wysokiej jakości wykonywanych usług i renomie zdobytej przez lata pracy, wskazują, że możemy taką ekipę budowlaną zatrudnić. Pamiętajmy o dokładnym sprecyzowaniu oczekiwań w zawieranej na piśmie umowie, ponieważ to ona jest podstawą dochodzenia roszczeń w sądzie, jeśli wystąpi taka konieczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *