Aranżacja mieszkania: postindustrialny klimat w nowoczesnym wydaniu!

Aranżacja mieszkania: postindustrialny klimat w nowoczesnym wydaniu!

Urządzając mieszkanie trzeba zadbać o wiele kwestii. Zazwyczaj chcemy, aby było funkcjonale, wygodne, a jednocześnie wyróżniało się przyjazną, fajną aranżacją. Nie da się ukryć, że rosnącą popularnością cieszy się styl loftowy. Choć zdaje się być dość surową propozycja aranżacji wnętrza, to ma w sobie ducha dawnych czasów i wyróżnia się wyjątkowym klimatem. Do tego ujmuje minimalizmem i prostotą. To bardzo trafny wybór do wykończenia wysokiego wnętrza z dużymi oknami, które daje poczucie dużej przestrzeni, ale jednocześnie sprawdzi się w aranżacji nie wielkiej kawalerki.

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

By, zrozumieć charakterystykę tego stylu aranżacyjnego, warto nieco wgłębić się w jego historię. Wnętrze stylizowane na loft, co do zasady powinno przypominać dawną fabrykę w nowej mieszkalnej odsłonie. Wszystko dlatego, że XX wieku, to właśnie stare magazyny i fabryki zaczęto adaptować najpierw na funkcjonalne pracownie dla artystów, aż w końcu na mieszkania. Prawdziwą popularność lofty zyskały w latach pięćdziesiątych XX wieku w Nowym Jorku. Wówczas opuszczone fabryki na jednej z dzielnic Manhattanu, przystosowano pod lokale mieszkalne, najpierw z przeznaczeniem dla klasy robotniczej (biedniejszej) jednak szybko dostrzeżono ich urok. Dziś to prawdziwe perełki wśród nieruchomości. Choć manhattańskie lofty nie są w naszym zasięgu, jesteśmy przecież w stanie sami stworzyć sobie ten klimat! Wystarczy kilka wnętrzarskich sztuczek, które pomogą osiągnąć oczekiwany efekt. Mowa o pozostawieniu widocznych elementów konstrukcyjnych i surowych form. Mile widziana jest czerwona cegła, beton i naturalne drewno, a także stelaże i miedziane dodatki. W ty przypadku możemy zrezygnować z zabudowywania rur i kaloryferów. W wysokich mieszkaniach mile widziane będą antresole, bardzo charakterystyczne właśnie dla loftów.

Mieszkanie w stylu loftowym: meble i dodatki!

Meble, które się wpiszą w styl postindustrialny, powinny być jak najprostsze w swej formie i pozbawione zdobień. Najlepszym wyborem będą te z naturalnych tworzyw: litego drewna, łączonego ze stalą. Inspirowane przemysłowym designem regały i komody wraz z dużą sofą lub narożnikiem w modnym kolorze np. miodowym lub butelkowej zieleni, stworzą doskonały klimat. Charakter wnętrza dopełni designerskie, loftowe oświetlenie. Żarówkowe girlandy i lampy, kształtem przypominające reflektor to prawdziwy hit dla tej stylistyki! Do tego kilka dekoracji, wśród których mile widziane będą rzeczy vintage, modne plakaty i fantazyjne zegary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *