Sprzedaż nieruchomości w Gdańsku bez pośrednika

Sprzedaż nieruchomości w Gdańsku bez pośrednika

Mieszkanie czy dom można sprzedać na dwa sposoby. Najprostszym jest zaangażowanie do tego pośrednika nieruchomości, który zajmie się każdym aspektem sprzedaży, od zrobienia zdjęć nieruchomości po ostateczne sporządzenie umowy. Jednak pośrednik nigdy nie robi tego za darmo, a jego wynagrodzenie waha się w przedziale od 1,5-3% ceny sprzedaży, a do tego zwykle trzeba jeszcze doliczyć podatek VAT. Zatem kwota ta nigdy nie jest mała i zawsze stanowi pokaźną część uzyskanej ze sprzedaży sumy. Dlatego jeżeli chcemy zaoszczędzić i każda złotówka ma dla nas znaczenie warto pokusić się o sprzedaż nieruchomości  bez pośrednika, czyli na własną rękę.

Skup mieszkań Gdańsk

Jednym ze sposobów na samodzielną sprzedaż  mieszkania jest skorzystanie z oferty firm je skupujących np. skup mieszkań Gdańsk. Najczęściej z taką firmą kontaktuje się poprzez internet, wypełniając formularz kontaktowy online. Jeżeli firma zainteresuje się naszą nieruchomością pod wskazany adres wysyła rzeczoznawcę, który dokona wyceny mieszkania. W ślad za wyceną powstaje oferta jego zakupu za określoną kwotę. Jeżeli kwota ta jest akceptowalna i odpowiada nam można zawrzeć od razu umowę wstępną. Następnie, już u notariusza, podpisuje się umowę właściwą a uzgodnioną kwotę można otrzymać w gotówce lub przelewem na konto.

Dla kogo skup mieszkań? 

Nie ma co ukrywać, że skup nieruchomości to propozycja dla osób, które chcą sprzedać swoje mieszkanie jak najszybciej akceptując fakt, że uzyskana kwota może nie stanowić maksimum jego oczekiwań. Każdy kto kiedykolwiek sprzedawał mieszkanie czy samochód doskonale zdaje sobie sprawę, że sprzedajemy je za taką cenę za jaką ktoś chce je kupić. I zgadzamy się na nią lub czekamy dalej. Ceny oferowane przez firmy skupujące nieruchomości oscylują zwykle wokół 80-90% kwoty, jaką otrzymalibyśmy na wolnym rynku, pod warunkiem jednak, że znalazłby się nabywca. Dlatego, jeżeli zależy nam na czasie i akceptujemy fakt nieco niższej sumy sprzedaży, skup nieruchomości jest ofertą dla nas. W życiu spotykamy się z różnymi sytuacjami, a czasem błyskawiczna sprzedaż nieruchomości, nawet poniżej ceny rynkowej ratuje nas przed ogromnymi kłopotami i firmy skupujące mieszkania są właśnie dla takich osób bardzo często jedynym ratunkiem. Jest to też korzystna oferta dla wszystkich tych, którzy planują szybką przeprowadzkę do innego kraju czy miasta lub potrzebują gotówki na spłatę rosnącego zadłużenia. Skup nieruchomości może też być ostatnią szansą właściciela nieruchomości obłożonego hipoteką bez szansy na  jej utrzymanie i spłacanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *