Pomysły na długi weekend: 3-dniowe wycieczki za miasto

Pomysły na długi weekend: 3-dniowe wycieczki za miasto

Każdy długi weekend jest dobrą okazją, żeby chociaż na kilka dni wyrwać się z miasta. Ten dodatkowy dzień możemy przeznaczyć na relaks, aktywne zwiedzanie lub ogólną regenerację zanim wrócimy do pracy. Rok 2021 jest obfity w długie weekendy, z których warto skorzystać. Zobacz gdzie pojechać na długi weekend w Polsce?

Może nad morze

W tym roku pogoda nad morzem dopisuje o wiele bardziej niż w górach. Przynajmniej jak do tej pory. Marzy Ci się słoneczna plaża? Pojedź nad Bałtyk. Może niekoniecznie na wypoczynek pod palmami, ale przy sosnowym lesie potrafi być równie pięknie. Nasze wybrzeże pełne jest małych i nie obleganych przez turystów miejscowości. To idealne miejsce na spokojny długi weekend. Plaże są czyste i puste, woda przejrzysta. Na plaży odpoczniesz i naładujesz wewnętrzne baterie (słoneczne) na następne miesiące pracy.

Żaglówki na weekend

Ten pomysł również obejmuje wypoczynek nad wodą, jednak przy nieco mniejszych zbiornikach. Najpopularniejszą żeglówkową destynacja w Polsce są Mazury. Jest to region obfity w różnej wielkości jeziora. Raj dla osób lubiących żeglować. Dlatego jeśli nie masz pomysłu na długi weekend, to spróbuj żeglowania. Pamiętaj jednak żeby wybrać się z osobą, która zna się na rzeczy. Żeby móc żeglować i obsługiwać żaglówkę trzeba mieć specjalne uprawnienia. Taka atrakcja wymaga także specjalnego spakowania. Zaopatrz się w odzież dla żeglarzy, która jest nieprzemakalna. Pogoda na wodzie może zaskoczyć, dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje. Odzież żeglarską znajdziesz na https://gillmarine.com.pl

Weekend w Bieszczadach

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? W długi weekend nawet nie musisz rzucać. Możesz po prostu pojechać. Bieszczady są pięknym i spokojnym regionem. Trasy są zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Region Bieszczad jest także tajemniczy i pełen ciekawych legend. Bieszczadzkie anioły, Bies, czyli diabeł podobny do człowieka, który zamieszkuje zielone lasy. Mieszkańcy powiadają, że bieszczadzkie legendy są dla ludzi o mocnych nerwach. Z całą pewnością pobudzają wyobraźnię. Jednak wychodząc w trasę możemy zobaczyć spokojne rozległe pagórki, kwieciste łąki i doświadczyć głębokiego spokoju.

Roztocz się w Roztoczu

Niezwykle malowniczym terenem, idealnym na długi weekend jest Roztocze. Jeśli lubisz regenerować się w otoczeniu bliskiemu naturze, to jest to miejsce dla Ciebie. Roztocze otoczone jest rozległymi łąkami i zielonymi lasami. Jednak nie to jest główną atrakcją. W centrum Roztocza znajdują się wodospady. Na rzece organizowane są także spływy kajakowe, które mogą być ciekawą atrakcją na długi weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *