Metamorfoza balkonu na wiosnę – najlepsze pomysły

Metamorfoza balkonu na wiosnę – najlepsze pomysły

Wiosna już za rogiem, a to oznacza coraz cieplejsze dni i więcej słońca. To także czas na wiosenne porządki i zmiany, na przykład metamorfozę balkonu. Aranżacja balkonu w bloku może być bardzo dobrą zabawą. Ta dodatkowa przestrzeń to idealne miejsce do stworzenia małej strefy relaksu i przytulnego kącika, w którym rano możemy napić się kawy, a wieczorem odpocząć po długim dniu pracy. Interesuje Cię metamorfoza balkonu na wiosnę? Zobacz najlepsze pomysły? 

Zacznij od podłoża – postaw na żywice balkonowe 

Każde prace remontowe i metamorfozy zaczynamy od dołu. Dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o podłogę. Jak szybko dokonać metamorfozy podłogi balkonowej? Najlepszym rozwiązaniem są żywice balkonowe od https://www.milabud.pl/pl/c/zywica-balkonowa/88. Jest to oryginalna alternatywa dla ceramicznych płytek, a tym bardziej linoleum. Żywica balkonowa to stylowe rozwiązanie i proste do zastosowania. Co więcej, zapewnia ochronę podłoża, które wystawione jest na częste działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Posadzka wykonana z żywicy jest zarówno odporna na szkodliwe promienie UV, jak i wodę. Dzięki temu poddawana nawet trudnym warunkom, pozostaje niezmieniona i będzie ozdabiać nasz balkon przez wiele lat. Czy podłoże z żywicy balkonowej można wykonać samodzielnie? 

Tak! I jest to bardzo proste zadanie. Żywice balkonowe nakłada się przy pomocy wałka. Materiał niweluje rysy i pęknięcia w podłożu oraz tworzy warstwę ochronną. Nałożona żywica jest wodo i mrozoodporna, za to zapewnia stylowe wykończenie. Jeśli więc chcesz w szybki i prosty sposób odświeżyć swój balkon, to zacznij od położenia żywicy balkonowej na podłoże. 

Kwiecisty balkon na wiosnę – wybierz zieleń 

Życie w mieście ma swoje plusy, ale łączy się z nim także kilka wad. Na przykład rzadszy i bardziej zdystansowany kontakt z naturą. Jeśli więc nie mieszkasz w pobliżu parku, to na wiosnę możesz urządzić sobie balkon kwietny. Metamorfoza balkonu wcale nie musi być skomplikowana. Już wiemy, jak przygotować podłoże, to teraz czas na zieleń. W przypadku małego balkonu, postaw na wiszące doniczki, które nie będą zajmować miejsca stojącego. Jeśli jednak masz nieco więcej przestrzeni, to możesz ustawić nawet małe drzewko – na przykład oliwne, które w naszych wiosenno-letnich warunkach bardzo dobrze się czuje. Zimną po prostu schowaj drzewko do domu. 

Przytulny balkon w mieście nie może obejść się także bez dodatkowego oświetlenia. Rozwieś w kilku miejscach lampki na baterie, taki dodatek nada balkonowi romantycznego klimatu. W nocy lampki będą wyglądać, jak małe gwiazdy. Taki dodatek w połączeniu z kwiatami tworzy idealną przestrzeń do odpoczynku. 

Hamak, czy stolik z krzesłami? 

Ostatnim etapem metamorfozy balkonu jest zapewnienie sobie miejsca do siedzenia i ewentualnego przyjmowania gości. Niekoniecznie musisz kupować nowy zestaw. Zobacz, czy Twoje meble nie wymagają tylko małego odświeżenia, na przykład warstwy nowej farby. Ciekawym pomysłem jest także stworzenie siedziska i stolika z europalet. Dodaj do nich pufy i poduszki i już masz gotowe stylowe meble. Z kolei dla tych, co wolą leżeć, niż siedzieć, świetną propozycją może być hamak, który sprawdzi się nie tylko w ogrodzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *