Meble sklepowe, czyli jak wyposażyć lokal?

Meble sklepowe, czyli jak wyposażyć lokal?

Umożliwiają odpowiednią ekspozycję produktów, zapewniają przestrzeń do magazynowania towarów, a bez nich sklep nie mógłby istnieć. Mowa oczywiście o meblach sklepowych. Choć są nieodłącznym elementem każdej przestrzeni sklepowej, to wybór odpowiednich mebli wcale nie jest oczywistym zadaniem. Jakie powinny być meble sklepowe? Zobacz, jak wyposażyć lokal. 

Meble sklepowe – czy wygląd ma znaczenie? 

To, jaki rodzaj mebli sklepowych wybierzemy, zależy od jego profilu i produktów, które sprzedajemy. Na przykład inne wymagania związane są ze sprzedażą chemii, od piekarni, czy księgarni. W pierwszej kolejności musimy więc zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj produktu chcemy na regałach umieścić. W tym przypadku istnieje zbiór ogólnych zasad, którymi możemy się kierować. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednią ekspozycję towarów. Produkty muszą być widoczne i łatwo dostępne. Co ciekawe, nie tylko cena ma bardzo duży wpływ na to, czy zdecydujemy się na zakup danego produktu. Na wybory zakupowe wpływ ma także estetyka sklepu i jego klimat. To właśnie dlatego wygląd mebli sklepowych jest tak ważny.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli sklepowych? 

Jak już wiemy, bardzo ważna jest estetyka mebli sklepowych oraz ich funkcjonalność. Jednak to niejedyne rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze. Niezwykle istotna jest jakość wykonania oraz zastosowane materiały. Dobre meble sklepowe są wytrzymałe i odporne na obciążenie oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dlatego szukając idealnych mebli sklepowych, warto postawić na producenta, który korzysta z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że otrzymane meble sklepowe są wytrzymałe i stabilne. 

Co więcej, meble sklepowe powinna cechować łatwość w czyszczeniu i utrzymaniu. Warto zwrócić uwagę także na takie kwestie jak waga mebli oraz możliwość ich przesuwania. Odpowiednio dobrane meble sklepowe możemy bez problemu przestawić w razie reorganizacji ekspozycji sklepowej. Pamiętaj również, że wszystkie meble sklepowe powinny być utrzymane w tym samym stylu. Dzięki temu uzyskasz spójną kompozycję, która zachęci klientów do odwiedzenia sklepu i zapewni pozytywne doświadczenia konsumenckie. 

Meble sklepowe a rozplanowanie wnętrza 

Sposób rozstawienia mebli sklepowych jest tak samo ważny, jak ich wygląd i funkcjonalność. Źle rozplanowany sklep zniechęca klientów i zwiększa szansę, że ponownie nas nie odwiedzą. Klient musi mieć odpowiednią przestrzeń, żeby swobodnie się przemieszczać. Bardzo ważne jest wyważenie między zbyt zabudowaną przestrzenią, a także nieprzyjemną pustką. Jaki więc system wybrać? Najczęściej stosowanym systemem zarządzania ruchem klientów jest rozkład rzędowy. W takim układzie klienci w dużej mierze samodzielnie decydują, którędy będą przechodzić. Drugim systemem, z którego możemy skorzystać, jest układ pętlowy. W takim przypadku klienci poruszają się po wymuszonej przez ustawienie mebli trasie. Taki układ najlepiej sprawdza się na małych przestrzeniach z ograniczonym asortymentem.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *