Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom – ekspert wyjaśnia

Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom – ekspert wyjaśnia

Marzysz o własnych czterech kątach, ale powstrzymuje Cię brak wystarczającej ilości pieniędzy? Dla większości osób rozwiązaniem tego problemu jest kredyt hipoteczny. To zobowiązanie finansowe pozwala na zakup mieszkania lub domu. W samym 2020 roku ponad 4 miliony Polaków zadeklarowało, że posiadają kredyt hipoteczny. Jak uzyskać kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom? Ekspert wyjaśnia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Źle dopasowany kredyt hipoteczny może wpędzić nas w poważne kłopoty finansowe i to na długie lata. Dlatego wybór odpowiedniej oferty staje się bardzo ważny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że przy kredycie hipotecznym obowiązkowy jest wkład własny. W 2021 roku wynosi on 20 proc. całkowitej kwoty kredytu. Przykładowo jeżeli ubiegamy się o kredyt w wysokości 200 000 zł, to musimy posiadać 40 000 zł wkładu własnego. Analogicznie w każdej innej sytuacji.

Niektóre banki oferują także możliwość wkładu własnego na poziomie 10 proc., jednak brakująca kwota musi być zastąpiona ubezpieczeniem. W efekcie kredyt nierzadko wychodzi drożej niż w przypadku 20-procentowego wkładu własnego. Pamiętaj, że im wyższy wkład własny, tym lepsze będą warunki kredytu. Przekłada się to również na możliwość uzyskania większej kwoty.

W drugiej kolejności zwróć uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wyznacznik ten zawiera w sobie wiele ważnych informacji, między innymi oprocentowanie, całkowity koszt kredytu w skali rocznej oraz opłaty dodatkowe. RRSO pozwala na szybkie analizowanie wielu ofert naraz. Pamiętaj jednak, żeby również zwrócić uwagę na prowizję banku. Jest to jednorazowa opłata, określona w umowie kredytowej.

Jak wybrać kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom?

W pierwszej kolejności musisz określić swoje cele i możliwości finansowe. To do nich musisz dopasować ofertę. Jeżeli zadanie wydaje Ci się zbyt trudne, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego kredytwroclaw.pl. Ekspert pomoże Ci określić Twoje możliwości oraz dopasuje do nich konkretną ofertę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że decydujesz się na najkorzystniejszy kredyt hipoteczny.

Co ważniejsze, konsultacja z doradcą kredytowym jest darmowa. Nie musisz się martwić o dodatkowe koszty, ponieważ marża eksperta zostaje pokryta przez bank, z którym współpracuje. Za to dzięki pomocy doradcy możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim kredycie. Nie zapominając o cennym czasie i nerwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *