Jaki jacht wybrać do letniego wypoczynku?

Jaki jacht wybrać do letniego wypoczynku?

Kilka dni czy nawet tygodni na jachcie dla wielu osób brzmi jak świetny pomysł na letni wypoczynek. Kiedy żar leje się z nieba, ciężko o lepsze miejsce, w którym można by przebywać. Zanim jednak będzie to możliwe, w pierwszej kolejności będziemy musieli wybrać jakiś konkretny model.

Nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie posiada żadnej wiedzy czy doświadczenia w zakresie żeglugi, a chce po prostu wypocząć w dobrych warunkach. Tak więc, jaki jacht wybrać do letniego wypoczynku, żeby później nie żałować? Sprawdź!

Czym powinien się charakteryzować dobry jacht do letniego wypoczynku?

Najlepiej, aby dany model był stworzony konkretnie z myślą o tego typu zastosowaniach. Chodzi tu o to, aby był zoptymalizowany konkretnie pod kątem wygody osób na nim przebywających. Powinien także być odpowiednio duży, aby pomieścić wszystkie osoby, które mają w planach z niego korzystać.

Jeśli ktoś posiada 4-osobową rodzinę i nie planuje wyjazdów w większym gronie, może wystarczyć mu mniejsza jednostka, ale w innym przypadku przyda się już większa. Kluczowym aspektem jest również bezpieczeństwo, jako że wiele osób zainteresowanych spędzaniem czasu w lecie na jachcie niekoniecznie posiada duże doświadczenie w zakresie żeglowania. Warto, aby dana jednostka nadawała się do bezpiecznej żeglugi nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ nie zawsze będziemy w stanie takie warunki przewidzieć. Wysokie fale, silny i porywisty wiatr to najczęstsze niebezpieczeństwa jakie czekają na armatorów małych łodzi. Duże łodzie zachowują się zdecydowanie stabilniej podczas sztormowej pogody.

Wysoka jakość wykonania przede wszystkim

Nikt nie chce spędzać wakacji w nieestetycznej, wykonanej z kiepskiej jakości materiałów łódce czy jachcie. Dlatego też najlepiej stawiać na jednostki wysokiej jakości, od renomowanych producentów i dystrybutorów, które zapewnią nam znacznie większy komfort podczas podróżowania. Dobrym przykładem jest tutaj jacht Marim 33, który jest większą wersją łodzi Marim 23. Jest to jacht wyposażony w wiele wygód, które sprawiają, że na czas wakacji może stać się niemal drugim domem.  Należą do nich: prysznic, TV, ogrzewanie jachtowe, funkcjonalna kuchnia, 2 kajuty do spania. Duże rozmiary sprawiają, że na łodzi spędzisz urlop w komfortowych warunkach. Kompromisem między małym i dużym jachtem jest najnowszy model Marim 808, który łączy wysoką jakość wykonania, przestrzeń i komfort pływania w przystępnej cenie. Wymienione łodzi łączy solidne wykonanie i jakość materiałów. Należy jedynie wybrać jakiej wielkości łodzi potrzebujemy do komfortowego spędzania wolnego czasu. Zasadniczo im większa jednostka tym wyższy koszt : zakupu, utrzymania i konserwacji.

Szczegółowe dane techniczne łodzi Marim można znaleźć na stronie jej producenta, natomiast warto wspomnieć o kilku najważniejszych czynnikach, którymi ten model się wyróżnia. Długość jego kadłuba to 10 metrów, a maksymalna moc silnika wynosi 125,1 kW.  Wyposażenie obejmuje dwie kajuty do spania, które łącznie pomieszczą aż 8 osób, w związku z czym jest to dobry jacht zarówno na bardziej kameralne, jak i większe wspólne wyjazdy. Łódź służy do spacerowej podróży i podziwiania urokliwych zakątków mazurskich szlaków wodnych. Kompletnie wyposażona jednostka pozwala spędzać cały urlop na wodzie. Na ląd będziesz schodzić jedynie po uzupełnienie zapasów paliwa oraz żywności.

To dobra opcja zarówno dla doświadczonych żeglarzy, jak i turystów czy miłośników spędzania czasu na łonie natury. Jacht Marim33 może z powodzeniem służyć jako ekskluzywny houseboat. Z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa jest adekwatna zarówno do wypoczynku w gronie rodziny, jak i znajomych. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć udanej pogody i miłego wypoczynku podczas  nadchodzącego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *