Jaka pościel dla dzieci wysoko wrażliwych i autystycznych i alergicznych?

Jaka pościel dla dzieci wysoko wrażliwych i autystycznych i alergicznych?

Gdy Twoje dziecko śpi w łóżeczku niemowlęcym, nie oznacza to, że powinno ono od dnia narodzin mieć ten sam komplet pościeli. Od 0 do 1 roku, faktycznie sprawdzi się jeden typ pościeli, ale kiedy Twój maluch właśnie skończył rok, trzeba mu kupić nieco większy komplet. Pierwsze urodziny to też czas, w którym dowiadujemy się zazwyczaj, że dziecko ma jakieś alergie, czy uczulenia, w tym alergię na kurz i roztocza lub jest nadwrażliwe.

Jaką zatem kupić pościel do łóżeczka dla dziecka powyżej pierwszego roku życia, aby spełniała ona najwyższe standardy?

Pościel z lekkim wypełnieniem i wygodne poszewki

Pościel do łóżeczka dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, musi być zdecydowanie większa niż modele w najmniejszym rozmiarze, przeznaczone dla noworodków. Możesz wybrać też grubsze wypełnienie lub kołdrę, która składa się z dwóch kołder spinanych ze sobą na rzepy lub zatrzaski. Taki komplet jest bardzo uniwersalny – posłuży latem i zimą! Kiedy masz w domu roczniaka, kup mu modne i gustowne poszewki. Być może, gdy nie lubi on kłaść się do łóżeczka, ładna pościel zachęci go do tej czynności. Wypełnienie poduszki dla dzieci oraz kołderki możesz wybrać egzemplarze syntetyczne. Takie wypełnienie jest lekkie, przewiewne i doskonałe dla alergików, gdyż nie przyciąga tak bardzo kurzu, jak bawełna. Gdy Twój maluch ma alergię, zdecyduj się na poszewki z włókien bambusowych i właśnie syntetyczne wypełnienie. Pierze jest nieodpowiednie, a poza tym choć doskonale grzeje dorosłych, może u małych dzieci być przyczyną powstawania potówek.

Moje dziecko jest wysoko wrażliwe – jaką pościel dla niego wybrać?

Dla dzieci wysoko wrażliwych, autystycznych i mających schorzenia z tego spektrum, najlepsza będzie lekka kołderka z jedwabiu. Pamiętaj też, aby miała ona nieco przygaszoną kolorystykę. Wysoko wrażliwe maluchy oraz dzieci autystyczne potrzebują wyjątkowego traktowania – ich system nerwowy jest silnie pobudzany przez barwne kolory, co utrudnia zasypianie. Jedwab jest w pełni naturalną tkaniną. Charakteryzuje się dużą przewiewnością i lekkością. Poduszki dla dzieci z jedwabiu oraz kołderki są niezwykle przyjemne w dotyku i gładkie.

 

Jedwab niestety, nie nadaje się do prania w bardzo wysokich temperaturach, dlatego aby nie zniszczyć drogiej pościeli z jedwabiu, należy koniecznie zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi prania i prasowania, które na metce zamieścił producent. Dla wysoko wrażliwych maluchów kupuj modele, które mają wszyte zamki błyskawiczne wewnątrz poszewki. Nadwrażliwość na dotyk wymaga szczególnej troski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *