Auto hol – prosty sposób na holowanie samochodów.

Auto hol – prosty sposób na holowanie samochodów.

Większości osób holowanie samochodów kojarzy się z niechcianą awarią pojazdu. Podróżowanie samochodem niesie ze sobą wiele różnorodnych zdarzeń, które w konsekwencji mogą wymagać wezwania pomocy drogowej i odholowania pojazdu np. do stacji napraw.

Auto hol Warszawa

Każdemu kierowcy może przytrafić się co najmniej kilka sytuacji, w których niezbędny okaże się auto hol. Holowanie samochodów może wynikać z uczestnictwa w kolizji drogowej (większa lub mniejsza stłuczka), zatankowania niewłaściwego paliwa do pojazdu, czy też w konsekwencji poważnej awarii. Jednakże czasami do odholowania pojazdu przyczyniają się bardzo lakoniczne zdarzenia jak np. uszkodzenie małego czujnika, który całkowicie unieruchamia dane auto. Tego typu zdarzenia mają miejsce najczęściej w nowoczesnych samochodach, których działanie praktycznie w całości uzależnione jest od wewnętrznego komputera.

Jak prawidłowo holować samochód?

Wielu kierowców na własną rękę holuje samochody, chcąc w ten sposób ograniczyć koszty związane z wezwaniem profesjonalnej firmy, która świadczy usługi holowania. By jednak móc to robić na własną rękę, konieczne jest poznanie przepisów, które regulują te kwestie, ponieważ w innym wypadku możemy być narażeni na poważne konsekwencje takich działań. Po pierwsze należy sobie zdawać sprawę z tego, że holowanie danego samochodu wymaga odpowiedniego przygotowania, a także zastosowania przepisów ruchu drogowego.

Koniecznie też muszą być spełnione pewne wymagania techniczne. Co niezwykle ważne, pojazd holujący musi być cięższy od samochodu, który jest holowany. Tu nie bez znaczenia jest też np. mocny silnik. Co więcej, samochód, który będzie holowany, nie może mieć uszkodzonych elementów układu kierowniczego, czy też układu hamulcowego, ani świateł. Stąd też warto mieć na uwadze, że pojazd nawet po lekkiej stłuczce, ale z rozbitym przednim reflektorem, nie może być holowany. Niezbędna jest także wiedza, jakie pojazdy można holować, a jakich w żadnym wypadku nie można holować na własną rękę. Te wszystkie zawiłości prawne, o których większość kierowców nie ma pojęcia sprawiają, że zdecydowanie lepszym i mniej stresogennym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej, która przepisowo odholuje uszkodzony samochód.

Profesjonalny auto hol Warszawa

Dzięki możliwości skorzystania z firm, które oferują holowanie samochodów, nie musimy martwić się o to, czy zostały spełnione wszystkie niezbędne warunki holowania oraz czy przestrzegane są przepisy prawa ruchu drogowego. Zwykle i tak już zestresowany kierowca, biorąc holowanie na własne barki może popełnić sporo błędów, które mogą skończyć się np. mandatem. Profesjonalna obsługa podczas holowania sprawia, że kierowca nie musi się już niczym martwić. Co najważniejsze, firma odpowiedzialna za holowanie przygotuje pojazd do drogi, umieści wszystkie niezbędne oznakowanie (np. trójkąt ostrzegawczy) i zadba o to, by samochód miał włączone odpowiednie światła. Ogromne znaczenie ma też prawidłowe założenie liny holującej, co dla niejednego kierowcy może okazać się nie lada nowością (lina musi zostać przyczepiona w taki sposób, by nie doszło do jej rozłączenia w trakcie holowania). Wiele elementów holowania wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego tez decydowanie łatwiej i mniej stresowe jest wezwanie profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *