Aktualny ranking kredytów hipotecznych – co powinien zawierać?

Aktualny ranking kredytów hipotecznych – co powinien zawierać?

Dobry i aktualny ranking kredytów hipotecznych pomoże Ci podjąć trafną decyzję odnośnie wyboru najlepszej oferty kredytu hipotecznego. Zanim więc zaczniesz przekopywać Internet w poszukiwaniu konkretnej oferty długoterminowego zobowiązania, sprawdź wrześniowy ranking kredytów hipotecznych. Dzięki takiej liście, znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego będzie wygodniejsze i prostsze.

Najważniejsze kryteria dotyczące kredytu hipotecznego

Rynek bankowości ulega ciągłym zmianom. Jeśli w niedalekiej przyszłości planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, to warto jest śledzić te zmiany. Abyś jednak mógł je śledzić świadomie, musisz poznać znaczenie kryteriów, które powinny być dla Ciebie najważniejsze. Poniżej przygotowaliśmy krótkie wyjaśnienie najważniejszych pojęć.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to całkowity koszt kredytu, który będziesz zobowiązany ponieść. Wartość ta zawsze jest wyrażona w procentach i stanowi całkowitą kwotę Twojego kredytu w stosunku rocznym. Podczas porównywania wysokości RRSO w poszczególnych ofertach ważne jest, aby robić to w tym samym czasie, ponieważ RRSO uwzględnia wartość pieniądza w danym okresie.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest kolejnym, ważnym procentowym wskaźnikiem. Oprocentowanie obrazuje koszt odsetek Twojego kredytu w skali roku. Musisz wiedzieć, że koszt ten jest doliczany w odpowiednich proporcjach do comiesięcznych rat kredytowych. W Polsce wartość oprocentowania kredytu może być stała albo zmienna. Stałość tej wartości daje Ci pewność, że przez cały okres kredytowania RRSO nie ulegnie zmianie. W przypadku zmiennego oprocentowania taka gwarancja nie istnieje.

Prowizja za udzielenie kredytu jest opłatą, którą wnosisz w związku z uruchomieniem kredytu. Można zatem powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju forma rekompensaty dla banku za to, że udostępnił Ci środki na zakup nieruchomości. Prowizja jest zazwyczaj określana jako procent od sumy zaciągniętego zobowiązania.

Dlaczego warto korzystać z aktualnego rankingu kredytów hipotecznych?

Dobry i aktualny ranking kredytów hipotecznych powinien uwzględniać powyższe kryteria – tj. RRSO, oprocentowanie, prowizję. Oprócz tego powinny się w nim znaleźć także informacje takie jak: okres kredytowania i maksymalna kwota, którą możesz uzyskać. Dzięki korzystaniu z rankingu kredytów hipotecznych zaoszczędzisz swój cenny czas, ponieważ wszystkie kluczowe informacje o poszczególnych kredytach znajdziesz w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *