Kurtyny magazynowe – jakie jest ich zastosowanie?

Kurtyny magazynowe – jakie jest ich zastosowanie?

Przedsiębiorcy, którzy chcą doszczelnić magazyny, zwłaszcza w okresie zimowym, chętnie sięgają po kurtyny magazynowe. To produkty, które wyróżniają się rewelacyjną izolacją termiczną i akustyczną, a także zadowalającą odpornością na działanie szkodliwych czynników z zewnątrz. Jak wykorzystuje się kurtyny magazynowe? Dowiedz się więcej!

Czym są kurtyny magazynowe?

Kurtyny magazynowe oferowane przez firmę Suton to produkowane na wymiar przegrody zbudowane z elastycznych pasów foliowych PCV. Mają różne zadania takie jak np. izolacja termiczna czy akustyczna. Wyróżniają się licznymi specyficznymi właściwościami, dlatego znajdują zastosowanie w wielu firmach, nie tylko w magazynach czy centrach logistycznych.

Jakie są najczęstsze zastosowania kurtyn magazynowych?

W przypadku bardzo dużych powierzchni magazynowych często zachodzi potrzeba podziału na mniejsze części. Jest to zdecydowanie jedno z najczęstszych zastosowań opisywanych przez nas produktów, czyli kurtyn magazynowych.

Kurtyny magazynowe doskonale sprawdzają się również jako alternatywa dla drzwi automatycznych. Wbrew pozorom drzwi paskowe mogą być równie dobrym wyborem właściwie dla każdej firmy. Są niezawodne i co najważniejsze: pozwalają na spore oszczędności kosztów związanych z eksploatacją.

Warto wspomnieć również o tym, że kurtyny PCV są doskonałym wyborem do izolacji termicznej. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na utrzymaniu ciepła, czy chłodzeniu pomieszczeń, będą one dobrym wyborem i pomogą utrzymać właściwą temperaturę. Co istotne, można je montować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz pomieszczeń.

Doskonale radzą sobie również z ochroną przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami powietrza czy pyłem, co ma szczególne znaczenie w przemyśle farmaceutycznym czy spożywczym. Poza tym ograniczają rozprzestrzenianie się hałasu i zapewniają ochronę przed owadami czy gryzoniami. Jak widzisz, kurtyny magazynowe to niezliczone zastosowania i zalety!

Gdzie kupić kurtyny magazynowe?

Jeśli chcesz kupić kurtyny magazynowe i zastanawiasz się, gdzie możesz to zrobić, koniecznie sprawdź ofertę firmy Suton, która dba o to, aby oferować wyłącznie produkty produkowane w Europie z bezpiecznych materiałów. Mają one wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Produkowane przez nią kurtyny mogą być używane nie tylko w magazynach, ale również w przemyśle spożywczym czy obiektach medycznych. Eksperci z chęcią pomogą również dobrać odpowiednie rozwiązanie po poznaniu danych warunków pracy i konkretnych oczekiwań klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *