Czym kierować się wybierając grzejnik do domu?

Czym kierować się wybierając grzejnik do domu?

Dokonując zakupu grzejników do domu zwrócić należy uwagę na kilka istotnych elementów. Jest to oczywiście wygląd grzejnika, jego moc, a także materiał, z którego grzejnik został wyprodukowany. Na rynku dostępne są bowiem grzejniki wykonane z różnego typu materiałów.

Jaki grzejnik wybrać?

Na rynku dostępne są różne grzejniki pokojowe https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/. Jak wspomniano przy ich wyborze bardzo ważny jest materiał, z którego grzejnik został wykonany. Najpopularniejsze są grzejniki stalowe, żeliwne oraz aluminiowe. Można powiedzieć, iż materiał wykonania jest ważniejszy od samego wyglądu i mocy grzejnika. Od tego zależy bowiem jest trwałość. Materiał na także wpływ na sposób przekazywania ciepła.

Grzejniki stalowe

Grzejniki stalowe cieszą się dość dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż dostępne są w wielu rozmiarach. Można jest zatem bez problemów dopasować do wielu pomieszczeń. W przypadku mniejszych pomieszczeń najczęściej wybierane są grzejniki płytowe. Pozwalają one bowiem na zwiększenie mocy grzania, bez konieczności montowana grzejnika o dużych rozmiarach. Grzejniki stalowe mają jednak jedną wadą. Są one dość wrażliwe na jakość wody. Jeśli zatem obecna w nich woda jest złej jakości, może po pewnym czasie pojawić się korozja.

Grzejniki żeliwne

Wśród grzejników pokojowych wyróżnić można także grzejniki żeliwne. Stosowane są one przede wszystkim w starszych instalacjach. Nie są one zbyt estetyczne, jednak niosą ze sobą kilka kluczowych zalet. Przede wszystkim grzejniki żeliwne są bardzo odporne na korozję. Niezależnie od jakości wody grzejniki te mogą być odporne na korozję nawet przez kilkadziesiąt lat. To co także charakteryzuje grzejniki żeliwne to fakt, że z jednej strony dość długo się nagrzewają, ale z drugiej strony, wolno stygną. Oznacza to, że dość trudno jest zmienić szybko temperaturę grzejnika.

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki pokojowe produkowane są także z aluminiom. Są one dość lekkie, i co ważne posiadają regulację temperatury. Ich zaletą jest także to, że dość dobrze przewodzą ciepło oraz są odporne na korozję. Wśród grzejników aluminiowych, największą popularnością cieszą się grzejniki członowe. Zbudowane są one z członów lub żeberek, które można łączyć w zestawy. Na rynku dostępne są one także w różnych rozmiarach oraz kształtach. Wielu producentów oferuje w związku z tym także aluminiowe grzejniki dekoracyjne. Można je zatem skuteczne dostosować do wystroju konkretnych pomieszczeń w swoim domu. Grzejniki aluminiowe dostępne są także zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *