Zarządzanie nieruchomością przez firmę zewnętrzną

Zarządzanie nieruchomością przez firmę zewnętrzną

Prowadzenie nieruchomości to trudne zadanie, dlatego warto powierzyć je firmie, która o wiele lepiej się na tym zna. Firma, która będzie zarządzała nieruchomością ma wielu ludzi pod sobą, którzy znają się na konkretnej dziedzinie. To pozwala mieć pewność, że na pewno ta konkretna nieruchomość będzie zarządzana najlepiej jak się tylko to da zrobić.

Zajmowanie się obsługą administracyjną jest bardzo żmudną pracą i właściciel nieruchomości miałby wielki problem, żeby sobie z tym poradzić. O ile jeszcze mieszkając w tej samej nieruchomości mógł zrobić godziny urzędowania, w których mógłby się spotykać z lokatorami i omawiać bieżące problemy, o tyle zbieranie ofert od wykonawców na różnego rodzaju remonty i budowy w granicach nieruchomości, to zadanie nieco trudniejsze.

Trzeba się na tym znać i wiedzieć, w jaki sposób zawierać poszczególne umowy, by na tym zyskać, a nie stracić. Wszystkie sprawy, które są związane z lokatorami i nieruchomością mogą być obsługiwane na bieżąco przez wykwalifikowanego zarządcę nieruchomości. Tak naprawdę taka osoba bądź firma muszą być bardzo zaufani zwłaszcza, jeśli powierzamy im finanse. Mogą otwierać w imieniu właściciela konta, na które będą wpływały pieniądze za czynsz i innego rodzaju usługi. Na koniec roku będą robić bilans sprawozdań finansowych czy będą się rozliczać z dostawcami mediów. Tam gdzie wchodzą w grę bardzo duże pieniądze tam ważny jest profesjonalizm i pod tym kątem trzeba rozglądać się za konkretnym zarządcą nieruchomości. Jeśli budynek ma być w dobrym stanie technicznym, to trzeba będzie prowadzić cały czas naprawy bieżące tak, żeby nikomu na głowę nie spadła cegła czy rynna.

Również tym zadaniem zajmuje się zarządca nieruchomości, który zleca remonty, robi odbiory i prowadzi bardzo szczegółową dokumentację techniczną. W razie kontroli jakichkolwiek służb trzeba będzie taką dokumentację przedstawić, żeby uniknąć problemów. Wszelakie awarie muszą być usuwane na bieżąco, dlatego potrzebna jest kontrola przeprowadzona w rzetelny sposób. Jeśli właściciel wyraża na to zgodę, to zarządca może reprezentować całą wspólnotę przed organami administracji państwowej.

W razie jakichkolwiek problemów prawnych firma zarządzająca nieruchomością po uzyskaniu zgody właściciela będzie mogła wspólnotę reprezentować w sądzie. Dodatkowo mogą w razie potrzeby pomóc w opracowywaniu statutów i różnego rodzaju regulaminów. Właściciel, który zajmuje się nie tylko zarządzaniem nieruchomości nie byłby w stanie sobie z tym wszystkim poradzić. Prawo jest w Polsce bardzo skomplikowane i trzeba mieć zatrudnionych odpowiednich ludzi, aby nie narobić sobie i całej wspólnocie problemów. Wybierając zarządcę nieruchomości trzeba uwzględniać jego kompetencje właśnie w tych wszystkich dziedzinach. Często lepiej jest zatrudniać dużą firmę, która zatrudnia wiele osób opowiedzianych za poszczególne działy. Wtedy mamy 100% pewności, że nasza nieruchomość będzie zarządzana najlepiej jak to możliwe i że można spać spokojnie, kiedy inni zajmują się całą obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *