Zakup używanego mieszkania w 5 krokach

Zakup używanego mieszkania w 5 krokach

Krok 1. Upewnij się, że masz co najmniej 20% zaliczki

Jeśli planujesz sprzedać mieszkanie i opłacić nowe gotówką, nie musisz martwić się o zadatek i kredyt hipoteczny. Jeśli jednak kupujesz mieszkanie, zaciągając kredyt w banku , to przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny musisz mieć przygotowaną zaliczkę w wysokości 20%. Zaliczka jest wymagana i oznacza, że ​​jesteś gotów zaciągnąć kredyt hipoteczny na 15 lub 30 lat. Oznacza to również, że jesteś gotowy do podjęcia zobowiązań, przeszedłeś już plan oszczędnościowy i jesteś w stanie spłacić kredyt bankowy.

Krok 2. Trzymaj się budżetu

Gdy po raz pierwszy zaczniesz szukać mieszkań, zacznij od wybrania filtrów, które zawężą Twoje wyszukiwanie. Przykładowo możesz użyć filtra: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz. Wybierz przedział cenowy i szukaj tylko mieszkań, które mieszczą się w Twoim budżecie. Lepiej zacząć od mniejszych mieszkań i iść w górę, niż zacząć od tych, które są poza Twoim zasięgiem finansowym. Jeśli zaczniesz od oglądania mieszkań, które przekraczają budżet, będziesz się tylko frustrował, że cię nie stać na zakup.

Krok 3. Zaoszczędź trochę gotówki na przeprowadzkę

Wiemy, że kusi Cię, by pójść na całość i kupić wszystko nowe do domu, ale to nie jest czas, by popisywać się meblami, aranżować dekadencki wystrój lub wyrzucać wszystko, co stare i wymieniać na nowe. Odłóż trochę pieniędzy na nieuniknione wydatki, które odkryjesz po wprowadzeniu się.

Prawdopodobnie będziesz potrzebować środki na przeprowadzkę oraz zakup drobnych rzeczy lub urządzeń. Możesz także potrzebować drobiazgów do drobnych napraw w domu.

Krok 4 Remonty są kosztowne

Jeśli kupujesz stare mieszkanie np. w Bydgoszczy, będziesz potrzebował sporo pieniędzy na remont. W starych mieszkaniach musisz zmienić wszystko, od podłogi po instalacje, hydraulikę i okna. Pamiętaj jednak, że remonty nie tylko sprawią, że Twoje stare mieszkanie stanie się pięknym miejscem do życia, ale także podniosą wartość Twojego mieszkania.

Pamiętaj też, że ważniejszy jest remont elektryki i kanalizacji niż kupowanie wysokiej klasy mebli. Najlepiej zatrudnij eksperta, który pomoże Ci w remoncie i dobrze doradzi przy zakupie materiałów.

Krok 5. Uważnie czytaj umowę

To oczywiste, ale musisz uważnie przeczytać wszystko, co podpisujesz i zrozumieć wszystko, na co się zgodziłeś. Skorzystaj z usług prawnika lub agenta nieruchomości, mogą oni pomóc ci zrozumieć cały proces zakupu domu. Od dokumentacji właściciela nieruchomości po dokumenty bankowe. Pamiętaj, by prawnik miał duże doświadczenie w świecie nieruchomości, abyś mógł bezproblemowo zakończyć cały proces i kupić idealne mieszkanie w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *