Co warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Co warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Nowy Sącz to miasto posiadające prawa powiatu w którym mieszka blisko 84 tysiące osób. Administracyjnie miasto należy do województwa małopolskiego. Jest to jedno z najstarszych miast w Małopolsce, założone zostało w roku 1292. Aby poznać najnowsze fakty i wiadomości Nowy Sącz warto śledzić portal nowosadecki24.pl na którym można znaleźć wiele informacji przydatnych dla mieszkańców tego miasta. Co z punktu widzenia turysty jest warte zobaczenia w Nowym Sączu?

​Nowosądeckie Planty

Wartym odwiedzenia miejscem w Nowym Sączu są charakterystyczne planty. Jest to zadbany i pięknie urządzony park w którym bez większego problemu znajdziemy wolne ławeczki, aby odpocząć i podziwiać piękno przyrody. Warto też zauważyć, że niektóre z tych ławeczek posiadają informację o zasłużonych obywatelach miasta. Można także zobaczyć różnorakie rzeźby oraz głazy z informacjami historycznymi. Zwiedzając park warto koniecznie przyjrzeć się temu jak wygląda sławny Dąb Wolności oraz zobaczyć ławeczkę zakochanych w ciekawej scenerii. W parku znajdują się toalety i dwie kawiarnie – Spóźniony Słowik oraz Kawka, które pozwalają spędzić w tym miejscu znacznie więcej czasu.

​Sądecki Park Etnograficzny

Dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Nowy Sącz cieszy się tutejszy skansen, a szczególnie jego część nazywana Miasteczkiem Galicyjskim. Jest to rekonstrukcja zabudowy małomiasteczkowej z wieku XIX oraz XX. Miasteczko posiada 20 obiektów wśród których można znaleźć między innymi ratusz, pracownię garncarza, kapliczkę Św. Floriana, urząd pocztowy, posterunek żandarmerii, studnię miejską i wiele innych ciekawych obiektów, które razem tworzą wrażenie autentycznie funkcjonującej osady.

​Ruiny zamku w Nowym Sączu

Ciekawym, historycznym miejscem godnym zobaczenia są ruiny znajdującego się tutaj zamku. Był to niegdyś sporych rozmiarów Zamek Królewski wzniesiony w latach 1350 do 1360 przez Kazimierza Wielkiego. Zamek w latach swojej świetności posiadał dwie baszty narożne oraz wieżę. Dzisiaj zwiedzający mogą podziwiać jedynie część pozostałych po zamku murów oraz odbudowaną Basztę Kowalską. W poszczególnych sekcjach zamku znajdują się opisy historii związanej z powstaniem zamku oraz inne ciekawostki dotyczące tego jak przez lata ten obiekt funkcjonował. Zamek owiany jest również interesującą legendą, którą można poznać zwiedzając obszar zamku. Jest to jedna z charakterystycznych wizytówek miasta, gdzie przed samymi murami znajdują się kwiaty ułożone w ciekawie wyglądający zegar, a obok napis powitalny dla osób przybywających do Nowego Sącza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *