Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Sytuacja życiowa potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie i niekiedy dzieje się tak, że trzeba szybko sprzedać swoje mieszkanie. Nie jest to zadanie łatwe, bo na rynku zawsze występuje konkurencja w postaci innych sprzedających nieruchomości. Warto jednak wykonać kilka kroków, aby zwiększyć swoje szanse na szybką sprzedaż mieszkania.

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Jednym z kluczowych elementów przy sprzedaży mieszkania jest zrobienie zdjęć. Zanim się za to zabierzemy powinniśmy odpowiednio przygotować nasze mieszkanie. Przede wszystkim należy pozbyć się zbędnych sprzętów i uporządkować wnętrza. Fotografie należy robić w świetle dziennym i najlepiej, żeby każde pomieszczenie miało swoje zdjęcie. Oprócz tego można sfotografować balkon, widok z okna albo otoczenie bloku.

Gdzie promować sprzedaż nieruchomości?

Obecnie najwięcej osób sprzedaje mieszkania poprzez ogłoszenia w Internecie i jest to najbardziej polecana możliwość. Oprócz tego ogłoszenia o sprzedaży można umieszczać na tablicach i w lokalnej prasie. Są także osoby, które nie chcą się osobiście zajmować sprzedażą i zlecają to zadanie do agencji nieruchomości.

Gdy decydujemy się promować nasze ogłoszenia w Internecie powinniśmy wybierać najbardziej popularne portale, dedykowane rynkowi nieruchomości. Dodatkowo takie ogłoszenie możemy umieścić na swoim profilu społecznościowym.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Każde ogłoszenie powinno mieć trzy zasadnicze części: zdjęcia, opis i cenę. Zdjęcia wybieramy w ten sposób, aby pokazać nasze mieszkanie w jak najlepszym świetle. W opisie umieszczamy lokalizację, metraż, ilość pokoi, piętro i wystawę okien. Potencjalnych nabywców najbardziej będzie interesował stan mieszkania. Trzeba więc dokładnie określić, czy wymaga ono remontu, czy posiada oddzielną kuchnię, przechodnie pokoje itp.

Warto też zamieścić informacje na temat roku budowy i zastosowanej technologii. Oprócz tego przyda się informacja o istnieniu windy, komórki lokatorskiej czy miejsca parkingowego. Jeśli lokalizacja jest korzystna to należy wymienić jej plusy. Podobnie, gdy w mieszkaniu jest niewysoki czynsz, warto o tym wspomnieć.

Bardzo istotna dla szybkiej sprzedaży będzie także cena nieruchomości. Zanim ją określimy warto sprawdzić, ile inni ogłoszeniodawcy życzą sobie za podobne mieszkania w okolicy. Dobrze jest więc wyznaczyć cenę nieco niższą i dodać dopisek, że podlega ona negocjacji. Na koniec pozostaje zaprosić potencjalnych chętnych do oglądania naszego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *